Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az albérlőknek általában...

Az albérlőknek általában milyen a kapcsolatuk a főbérlővel vagy tulajjal? Csak havi 1-2 alkalommal találkoztok? Mennyire vagytok távolságtartóak? Vagy inkább baráti a viszony?

Figyelt kérdés

2014. jan. 11. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk baráti a viszony a tulajjal. Egy családi házat bérlünk, de ha erre jár mindig beszélgetünk, sokszor behívjuk egy kávéra vagy egy sörre. A férjem szülei a faluban élnek, ők is jóban vannak vele, hozzájuk is be szokott nézni. Ha segítségre van szüksége a bácsinak akkor szoktunk neki segíteni is (pl. a legutóbb valami régi kádat akart kihajítani egy éppen felújítandó lakásból, azzal).


Szóval havonta 1-2x van kontaktus azért. De ő tényleg nagyon rendes, tipikus öreg bácsi.


Az előző lakásban azt sem tudtuk ki a tulaj kb., sosem beszéltünk éveken át. Utaltuk a bérletit havonta és ennyi. A számlák meg a mi nevünkön voltak. Soha nem találkoztunk, csak be-és kiköltözéskor.

2014. jan. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kovpet ***** válasza:
Ha egyébként nem ismerős, akkor szerintem a havi 1 alkalom megfelelő. Nem jó keverni az üzleti kapcsolatokat a baráti kapcsolatokkal, mert abból csak a baj szokott lenni.
2014. jan. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2 lényeglátó. Üzletféllel korrekt üzleti kapcsolatot tartunk, nem bratyizunk.
2014. jan. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmi extra. Korrekt embernek tartom. Mivel 100 km-re lakik, kb 3 havonta jön el más ügyek miatt és akkor már beugrik hozzánk is körbenézni, ha éppen alkalmas az időpont. Volt már csőtörésünk, zárcserénk, minden hülyeségünk, nagyon segítőkész volt és természetesen vállalta a költségeit. Nem vagyunk puszipajtások, de ez nem is erről szól szerintem.
2014. jan. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Teljesen üzleti a kapcsolat ! Több ingatlanom van kiadva , mindenhol megadom a tiszteletet , de el is várom a korrektséget . Régen elkövettem én is a lebratyizás hibát, jó nem lett belőle ! Nem a fizetés lett az első, inkább jobban élünk a havernak meg kidumáljunk , hogy majd lesz később ...
2014. jan. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Havi 2 szer megyünk fel hozzájuk befizetjük a csekket meg elhozzuk a pénzt ennyi.
2014. jan. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 lutaker válasza:
16%
Nekem a főbérlő a szeretőm akar lenni,de nekem nem jön be,mert duci. Sajnos sokszor jön fölöslegesen nem tudom mit tegyek?
2014. jan. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző lol :D


A tulaj a szomszéd szobában lakik, viszonylag haveri a kapcsolat, igazából kisebb, nagyobb rendetlenségért, ilyesmiért nem szól, nagy kárt meg nem csinálunk, meg egész korrektül kijövünk.


Ilyen szempontból viszonylag jó is ez a dolog, mert ha bármi tönkremenne, rögtön tudok szólni neki, tisztázni a dolgokat, volt hogy hosszabb ideig nem voltunk albérletben, olyankor meg engedett az árból, szóval korrekt.

2014. jan. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!