Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a Starting Albérlet ingatlanirodával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szeretnénk a párommal nem túl drága, kiadó lakásba költözni Budapesten belül és már keresgélünk. Nemrég találtam ezt az oldalt:


[link]


Minden szép lenne és jó, kiad csomó találatot áranként, kerületenként, de lakás hirdetés alján ez olvasható:


''Ha nem szeretne éjjel-nappal albérletkereséssel tölteni pihenésre szánt idejét, bízza ránk, mi megoldjuk. Irodánkban, kizárólag valós, létező lakásokat mutatunk, csak ki kell választania a megfelelőt.

Jöjjön be hozzánk, mondja el igényeit, tekintse meg kínálatunkat, utána eldöntheti, hogy igénybe veszi az Új és Egyedi fizetős szolgáltatásunkat vagy sem.

Ön dönt, megéri befizetnie vagy sem.

Legyen Ön is az elégedett Ügyfelünk!''


A szöveg alapján arra tippelek, hogy ez fizetős. Vagyis hogy nekünk albérlet keresőknek kéne fizetünk azért, hogy találjanak nekünk számunkra megfelelő kiadó lakást. Viszont sajna régebben megjártuk egy másikkal (akkor még tudatlanabbak voltunk), a hiper bt-vel ami egy hatalmas átverés volt, soha többet velük. Azóta tudom, normál ingatlaniroda nem a leendő lakótól kér pénzt, hanem attól aki ki akarja adni az ingatlanját, de azt is csak akkor ha sikeres az üzlet.


Szóval, ismeri valaki ezt az ingatlanirodát? Mennyire megbízható? Jól gyanítom nekünk kéne fizetnünk nekik? Talán csalás? Köszönöm előre is segítséget!



2014. márc. 21. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Anélkül, hogy bármit állítanék a szóban forgó cégről, nem árt tudni, hogy ahol előre kérnek hétezer forintot, az eddig mindig átverésnek bizonyult.


Minek fizetnél az ajánlatért, mikor ingyen is van annyi, mint égen a csillag.


Sajnos sehogyan sem tudod megspórolni a lakások megtekintéséhez szükséges időt.

2014. márc. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Már nem is kell, érdemes írni a klasszikus hétezer forintos átverésekről :S

Mondjuk erős linket adtál nekik üzleti ajándékba XD


A többsége átverés !

2014. márc. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kiad-lak ***** válasza:

KB. egy tucat "cég" szedi a sarcot a tájékozatlan jóhiszemű emberektől. Nem ingatlanközvetítők. Se végzettség, se erkölcsi, se gyakorlat, se valós megbízás, jogosulatlan adatkezelés stb. Jól működő átverési forma.


Továbbra is ingyenes a hivatásos ingatlanközvetítőknél az albérlet kiajánlása, közvetítése.


Kb. 16 szoros a túljelentkezés egy-egy albérletre ezért nincs is belőle komolyabb portfólió. Rettenetes gyorsan válnak nem aktuálissá az ajánlatok.

Ezek az ügynökségek mások hirdetéseiből ollózzák össze az "adatbázisukat". Semmi közük az ingatlanhoz, nem is látták, nincs megbízásuk.

Sajnos állam bácsi nem üldözi kellően ezt a csalási formát.

2014. márc. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Én jártam náluk és mindenkinek csak ajánlani tudom ezt az irodát.

Valóban kell fizetni,mint minden szolgáltatásért.

Tényleg vannak lehúzós,kamu címekkel dolgozó irodák,találkoztam ilyennel is sajnos,de a Startingnak köze sincs ezekhez a csalókhoz.

Nekem konkrétan SOS kellett lakás és miután kijöttem az irodából pár óra múlva már költöztem :)

Persze mondta az úr,akinél voltam hogy ígérni semmit sem tud,mert pár nap kellene,hogy lakást találjon nekem,de végül nagyon gyorsan tudtak nekem segíteni.


Bátran ajánlom mindenkinek :)

2014. márc. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Andybaba válasza:

A Starting nem címlistás. Én voltam náluk és mindaddig nem kellett fizetnem amíg a rendszerükbe nem találtuk meg a nekem való lakásokat.Nem azzal kezdték hogy fizessek hanem azzal hogy mit szeretnék és a keresésemnek megfelelően szolgáltak ki.Nem kaptam címlistát. Megbízhatóak 100%-son.

Ott előttem felhívták a tulajdonosakat. És napi szinten küldték a lakásokat egészen addig amíg meg találtam a megfelelőt.

Érdemes kipróbálni őket. Nekem nem volt időm a munka mellet lakást keresni, amire megtaláltam arra már ki is adták, általuk majdhogynem elsőként jutottam a lakásokhoz.

Andy -baba

2014. márc. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Andybaba válasza:

Még annyit hozzáfűznék, hogy nyitott ajtóknál dolgoznak, nem lakásba , egy nagyon szép és kulturált környezetben vannak, adják a nevüket , az arcukat a honlapjukon.

A csalók vajon ezt bemerik vállalni ??

2014. márc. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Frissítem csak az infókat, mert aktuális:

Még mindig ugyanaz a felállás: fizess 7900 Ft-ot hirdetésekért cserébe (= már telefonálni nekik is csak pénzkidobás.)

Pontosan csak eddig tudom, mert nem fizettünk (ezeregy kommentben olvastam már, hogy nem érdemes, és senki sem garantálja, hogy valós és aktuális hirdetéseket kapsz, és ha igen, akkor megkapod-e az albit).

De senkinek sem javaslom, hogy befizesse.

Az is a tippem, hogy akik itt védik őket kommentben, ők ott dolgoznak.

2015. márc. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!