Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mire figyeljek albérlet...

Mire figyeljek albérlet kereséskor?

Figyelt kérdés
Üdv mindenki,a közeli hetekben szeretnék albérletet kivenni,de mivel ez lessz az önálló életem felé az első lépés,első albérletem,nem igazán vagyok tapasztalt benne milyen szempontokat érdemes ilyen esetben figyelembe venni!Lakbér,rezsi,kaució,állapot,felszereltség,megközelíthetőség,környezet,szomszédság,stb Van még valami amit kihagytam?Köszönöm megtisztelő válaszaitokat!

2014. okt. 11. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Pl. a házrész nem szerencsés, mert a főbérlővel egy udvaron vagy fedél alatt laksz onnantól. A földszint sem valami nyerő a zaj és a büdösség miatt.
2014. okt. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát elég sok mindent.

1 hete költöztem új albérletbe, előtte hónapokig keresgéltem miindet elvitték az orrom elől, így az utolsóba beleszerettem. Ám ahogy telnek a napok mindig találok hibát...

A lakbért és a rezsit mindenképp kérdezd meg és számolj mennyire jól fogsz élni ha kifizeted őket. Kauciót biztosan kell fizetni. A fűtésre mindenféleképpen kérdezz rá,hogy télen mennyi lesz a max ár és azzal számolj. Nézd meg mennyi ablak van és hol, mennyire tud szellőzni mennyire párás a lakás én ezeket figyelmen kívül hagytam most szívok is mert büdösödnek a ruhák száradás után.

A radiátorokat mennyi van, hol. milyen állapotúak, milyen a ház szigetelése.. ha ezek rosszak a fűtésre a gatyádat is ráfizeted. felszereltséges is alaposan nézz mert elég drága ha 1szerre sok mindent kell venned.. hűtő, mikró, mosógép stb, sajnos nem mindenhol vannak, ha esetleg nincsenek bútoraid próbálj olyat keresni ami vmennyire azert bevannak rendezve hiszen azok sem olcsók.

Konnektorokat is érdemes nézni, hogy merre vannak így tudsz már fejben berendezni és nem késöbb csalódni hogy nem tudod izlésed szerint berendezni a lakást. stb :)

2014. okt. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,épp a bérleti szerződés mintáját olvasgatom,mi van belefoglalva,illetve a trükkökről is olvasgatok amivel a kiadók meg akarják vezetni a bérlőket :)
2014. okt. 11. 18:46
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként én is már ugy kb egy két hónapja nézegetem a lakásokat,de a megfelelőre még nem akadtam rá,
2014. okt. 11. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!