Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az úgy korrekt szerintetek,...

Az úgy korrekt szerintetek, hogy a páromhoz költöztem, de cserébe az albérlet díjának megegyező összeget a lakásfelújításra költöm el? (hogy mégse ingyen éljek ott)? Havi kb 40 e ft.

Figyelt kérdés

Jó a kapcsolatunk meg minden, csak sokan megmondták, hogy milyen hülye vagyok, hogy költök más lakására ő biztosan nem tenné.


Akkor költsek albérletre?


2015. jan. 15. 16:50
 1/5 A kérdező kommentje:

Ezt az albérlet díját úgy értem, hogy nekem még nincs saját lakásom, és körülbelül havonta 40 ezer forintos kiadás lenne bérelni egy lakást.


Ezt az összeget viszont, bár nem várják el, arra költöm, hogy a párom lakását (közös környezetünket) fejlesszem. (

2015. jan. 15. 16:54
 2/5 A kérdező kommentje:
beleértve a fűtési rendszert, bútorokat, stb.
2015. jan. 15. 16:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyilván az a korrekt, ha adsz bele te is a költségekbe, mindegy, hogy az mire megy, a fűtésszámlára vagy a felújításra, a pénznek nincs szaga :) Mond azt az ismerőseidnek, hogy a lakhatásodat fizeted, nem a felújítást. Ami végül is igaz is, gondolom, nem "könyvelitek", hogy a te beadott pénzed pontosan mire ment.
2015. jan. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én mindent szeretek felezni a párommal, de egy kicsit sokallom ezt a "hozzájárulást". Az ember a párjának nem adja ki pénzért a lakásának a felét, semmilyen jogcímen, szerintem...én a rezsit felezném szívesen és fordított helyzetben is annak a felét várnám el tőle, hiszen én nem amortizálom havi 40 ezer ft értékben a lakását, illetve anyagi hátrány sem éri, amiért ott lakok, egyedül a rezsi lesz valamivel magasabb. Ha bérelné, annak is a felét fizetném, de a már tulajdonában álló lakást így "kiadni" neked...
2015. jan. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem baj,ha te az albi árát a párod lakásába fekteted,csak ne verd a nyálad ha szakitásra kerül sor,h de ht ezt én vettem meg stb...
2015. jan. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!