Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha Budapesten szobát bérlek,...

Ha Budapesten szobát bérlek, akkor havonta mennyi lenne az az összeg, amiből meg tudnék élni?

Figyelt kérdés

Tehát diákként mennyit kell keresnem? Havi 80 kell? Egy szobáért korrekt az a 30 ezer + a rezsi megfelezve vagy harmadolva? Jó környéken, mondjuk Zugló, de belváros (6.,7.,8. ker) is érdekel. Van, ahol 15, van 20, de van, ahol 50 ezer egy szoba :/

És ha lediplomázom és már dolgozom, úgy gáz, ha lakótársaim lesznek?

Még kolis vagyok, viszont gondolkodom albérleten.

Bocsi, ha hülye kérdés, még csak most költöztem fel Bp-re, nemrég kezdtem el albikat nézegetni...


2015. febr. 2. 13:36
 1/9 kovpet ***** válasza:

A 30+rezsi az jó. Az alatt sokkal nem hiszem, hogy kapsz. 15-ért mondjuk teljesen biztos, hogy nem. Hacsak nem egy ismerősödé a lakás.


Elverni el lehet havonta milliókat is, de lehet nagyon beosztva, kuporgatva is élni. Senki nem tudja rólad megmondani, hogy te mennyiből tudsz kijönni.


A kaját gondolom meg tudod tippelni, hiszen eddig is ettél. :) A rezsit kb-re megmondják azok, akik eddig ott laktak. Tisztítószerek, gyógyszerek, bérlet, akármi. Száz dolog van, ami kellhet. A többi meg rajtad múlik. Ha könyvet vagy sört veszel, az is fontos, de opcionális. :)

2015. febr. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én 30-at tuti nem adnék 1 SZOBÁÉRT!

Most 35-öt + rezsi fizetek egy kis házért (igaz, csak 1 szoba van, de konyha, fürdő, stb. is van, és csak az enyém, nem kell senkivel osztozkodni, plusz egy több száz négyzetméteres udvar is, és mindez Budapesten)


Bár nem minden bútor kerül milliókba, nincs kandalló, meg padlófűtés, de szerintem elfogadhatóak a körülmények ezért az árért.

2015. febr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

30 + rezsi az egy elég korrekt ár, ez alatt valóban nem igen fogsz találni semmit, maximum a világ végén. Sőt, 30-ért maximum egy lyuk méretű szobára számíts, vagy szobatárssal együtti szobára.


A kérdés második harmadára válaszolva szerintem ha teljesen magadat akarod eltartani, akkor valóban kb 80 kellhet, de talán inkább több is. Ennyit meg diákmelóból suli mellett nem igen lehet összeszedni, tapasztalatból mondom. Esetleg ha jól tanulsz mellette és kapsz még 20-30 ezer ösztöndíjat is.


A kérdés utolsó részére pedig én azt mondom, hogy nem gáz. Pályakezdő fizetésből nem fogsz tudni egyedül fenntartani egy lakást, maximum ha a szüleid tudnak neked egyet venni és csak a rezsivel kell foglalkoznod.

2015. febr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kovpet ***** válasza:

#2: Szerencsés vagy, gratulálok. Tudnál ilyen áron másikat szerezni, ha úgy adódna? :) Mert ha nem, akkor ez egy szerencsés kivétel és nem a valós piaci helyzet.

Most megváltoztak a piaci viszonyok, nem lennék meglepve, ha a te általad bérelt házat a duplájáért is ki lehetne adni.

2015. febr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A sok bebukott hitel és a kilátástalanság miatti pestre vándorlás megtolta az ablérletárakat pesten, de kegyetlenül. Szerintem a 30+rezsihányad most jónak számít egy albiért. Havi 80 biztos kelleni fog.
2015. febr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es:

Nem most kezdtem itt lakni, 2012 márciusában költöztem be, lehet, hogy akkor ez normális árnak számított.

Szerintem csak azért ilyen olcsó, mert tényleg nincs semmi csili-billi.

Félig bútorozott volt (a bútorok nagyon régiek, és kopottak), a többit nekem kellett összeszednem. Mondjuk eléggé lelakott, én kapásból minden nyílászárót lecserélnék, mert sok helyen süvít be a hideg (oda szivacsokat szoktam tömködni). A parketta is nagyon kopott a szobában, a falak gyorsan át lettek kenve egy kis mésszel költözésem előtt.

Viszont ugye van nagy udvar, az udvaron kocsibeálló, meg kb. 20 négyzetméternyi sufni, és egy hatalmas padlás, ahová bármit pakolhatok.

Télen nekem kell havat lapátolni, nyáron füvet nyírni, de minden negatívummal együtt nekem nagyon megéri, mert volt olyan nyári hónap amikor rezsivel együtt 48 ezer forint összesen. (persze úgy, hogy nem álltam minden nap fél óráig a zuhany alatt, nem kapcsoltam be minden villanyt éjjel-nappal, és a füvet előre összegyűjtött esővízzel locsoltam)

2015. febr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Én 30-at tuti nem adnék 1 SZOBÁÉRT! "


Azért nem feltétlenül vészes az a 30, ha mellette 10-15 fejenként a rezsi, akkor havi 40-45-ből megúszod. És cserébe egy kulturált lakáson lehet osztozni. Most ha azt nézzük, neked 35+rezsi is van azzal már ott vagy hogy 55-60 ezer. Vagy nálam pl alap hogy bútorozott legyen, mert Pesten kocsim nincs, megvenni, elcipelni a bútorokat nincs kedvem, fizetni külön meg nem akarok érte.


Persze az is igaz hogy egy kis kertes háznál vagy egyedül lakva elég jól tudod fogni a pórázt, és ki lehet fogni olyan lakást ahol minimális többletért egyedül vagy.

2015. febr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hajléktalan ismerősömtöl tudom, hogy élelem, ital, szállás, kultúra, stb. együtesen, kb. havi 11eFt-ból meg lehet élni. Ebből havi 10eFt a kannás bor, ezer forint a kenyér, másra nem költ.

Aztán van egy Matolcsy nevü ürge a Nemzeti Banknál, valami elnök féle. Szerinte havi 47eFt-ból. Gondolom ennyi a fizetése és spórol.

Szerintem havi 200eFt nettóból lehet megélni, de az Apeh-nak minimálbért mondok, ha ellenőriznek.

Ilyen a világ.

2015. febr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Miért akarsz ilyen sokat fizetni az albérletért, mikor állami támogatással (EU pénz) havi tizezer önrésszel a rezsid is ki van fizetve.

Ha rákeresel az Otthon/Albérlet rovatban a ’támogat’ szóra, millió ilyet találsz.

2015. febr. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!