Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha nem jelentkeztem be tartózk...

Ha nem jelentkeztem be tartózkodási helyként az albérletbe, akkor megbüntetnek?

Figyelt kérdés

Már egy ideje beköltöztünk, van szerződésünk is valamikor talán januári dátummal, de még nem volt időnk elmenni az okmányirodába, hogy tartózkodási helynek bejelentsük. Az okmányiroda honlapján viszont ezt írják:A Magyarország területén élő, e törvény hatálya alá tartozó polgár [4. § (1) bekezdés] köteles beköltözés vagy kiköltözés után három munkanapon belül lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címét a járási hivatalnál nyilvántartásba vétel céljából bejelenteni (a továbbiakban együtt: lakcímbejelentés).

Akkor ha most 1 hónappal később bemegyek, hogy kérjek új lakcímkártyát, akkor megbüntetnek, mert eddig nem jelentkeztem be?



2015. febr. 22. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A főbérlő beleegyezett, hogy bejelentkezzetek? Egyébként a kutya nem nézi, hogy be vagy-e jelentve vagy sem. Az a lényeg, hogy legyen egy állandó bejelentett lakóhelyed. A probléma abból szokott fakadni, ha az állandó bejelentett lakóhely nagyon messze van a tartózkodási helytől (pl. több száz kilométerre, másik megyében) és mondjuk orvoshoz kell menned. Az orvosi ellátás, a területi hovatartozás szempontjából ugyanis van jelentősége a tartózkodási helynek.
2015. febr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bele egyezett, persze. Éppen ezért szeretnénk bejelentkezni, hogy tudjunk orvoshoz menni. Nincs több száz kilométerre az eredeti lakhelyünk, de macerás kijárni oda orvoshoz úgy, hogy reggel 8-tól este 7-ig vagy egyetemen vagyok, vagy dolgozom :/ Szóval megbüntetnek? Írjunk egy szerződést későbbi dátummal?
2015. febr. 22. 11:33
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Mi pénteken jelentkeztünk be, és tavaly március óta lakunk itt. Nem volt semmi probléma. :)
2015. febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de szerződésetek is azóta volt? Vagy a szerződés nem is kell, és csak azt a papírt kell a tulajjal aláíratni, amit az okmányirodában kapok?
2015. febr. 22. 13:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vittük a szerződést (tavaly márciusi dátummal), és NEM kell a tulaj aláírása sem törvény szerint, csak vannak olyan okmányirodák, ahol ezt szeretik elsumákolni...
2015. febr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. febr. 22. 14:16
 7/10 anonim ***** válasza:
43%
A tulajdonos aláírása KELL! Az engedélye nélkül nem lehet bejelentkezni a lakásba.
2015. febr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Én a saját lakásomba alig tudtam bejelentkezni. Azt mondták hozzak tulajdoni lapot, vagy adásvételit. Erősen értetlenkedtem, mondván, nem lehet, hogy a lakcímnyilvántartó nem látja, kié a lakás, akkor ha jön valaki tulaj aláírással, azt hogy fogadják el? Aztán mégiscsak bejelentkeztem:)
2015. febr. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kovpet ***** válasza:
66%
#7: De hát a bérleti szerződésen ott figyel az aláírása és az a szerződés egyben az engedélye is... hiszen ha nem akarná, hogy ott legyen a kérdező, akkor nem adta volna ki a lakását neki.
2015. febr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem, nem kell a tulajdonos aláírása, ha van két tanúval aláírt bérleti szerződés!
2015. febr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!