Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Meddig lakhatunk a lakásban?...

Meddig lakhatunk a lakásban? Mit lehet tenni ilyen esettben?

Figyelt kérdés
Nagyapám haszonélvezője volt egy lakásnak. Sajnos elhunyt. Ő fizette a rezsit. Testvéremmel ketten laktunk vele a lakásban. Mindketten tanulunk még. Nincs jövedelmünk. A lakás tulajdonosának csak a nevét tudom. Félárvák vagyunk. Nincs rokonunk akinél tudnánk lakni. A tulajdonos bármikor kirakhat minket a lakásból? Mit tudok tenni? Nagyon szépen kérem szépen aki tudna nekem segíteni írjon. :(

2015. okt. 2. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerű! Hány évesek vagytok?

Nagypapád temetése hogyan intéződött? Hivatalosan is Ő volt a gyámotok?

2015. okt. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mindketten nagykorúak vagyunk. Igen, a gyámunk volt. Az még nem intéződött.
2015. okt. 2. 20:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy sz*r helyzet, de jogilag nektek a vilagon semmi keresnivalotok nincs abban a lakasban. A nagypapa volt a haszonelvezo, de a haszonelvezet nem oroklodik, tehat akarmilyen kapcsolat is volt koztetek, nem formalhattok semmilyen jogot a laka
2015. okt. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

na tehat, nem formalhattok semmilyen jogot a lakasra. Es igen, amennyiben a tulajdonosnak szuksege van a lakasra, nektek menni kell.


Nekem mondjuk az is fura, hogy eddig nem tunt fel ez a visszas helyzet, se nektek, se a valodi orokosnek.

2015. okt. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az utolsónak. Nagypapa haszonélvezeti joga a halálával megszűnt. Így a lakás tulajdonosa bármikor kirakhat titeket, mert nektek nincs jogotok ott lenni. Voltaképpen most törvényt sértők vagytok, mert jogtalanul éltek egy olyan lakásban ahol semmi keresnivalótok nincs.

Nem tudom milyen segítséget vársz, de ha felnőtt emberek vagytok a testvéreddel, akkor nem árt munkát keresni

2015. okt. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel semmi közötök a lakáshoz, bármikor kitehet a tulaj. Keressetek kollégiumot és minimum diákmunkát, nem látok más utat.
2015. okt. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xswerdy ***** válasza:
Nagyapátok csak haszonélvező volt? Tehát még résztulajdon tekintetében sem volt tulajdonos? És a tulajdonos valaki vadidegen? Ezekszerint arról sem tud, hogy nagyapátok meghalt. Szólni kellene neki, mert így még visszamenőlegesen is követelhet tőletek bérleti díjat.
2015. okt. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen csak haszonelvezo volt, es a tulaj egy vadidegen. A tulajt hivatalosan ertesitettek. Nem lakunk mar a lakasban.
2015. okt. 28. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!