Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jogosan nem kapom vissza a...

Jogosan nem kapom vissza a kauciót?

Figyelt kérdés

1 éves bérleti szerződést írtunk alá, 1 havi lakbért és 2 havi kauciót letettünk, viszont a kaució nem szerepel a szerződésben!

2015. okt. 15-én lejárt a szerződés, minden maradt ugyanúgy csak épp új szerződést nem írtunk.

Felmondtuk a szerződést, felmondási idő, minden rendben 30-án átadjuk a kulcsokat. Ki szeretnénk festeni, mindent "eredeti" állapotába vissza adni, természetes elhasználódást nem beleértve, kár nincs a lakásban. Viszont azt mondta a főbérlő, hogy ő szeretné szakemberrel kifestetni, mert mi van ha később lepattog a festék kifogással jött, így a 70 ezer kaucióból csak 30 ezret hajlandó vissza adni. Én legdurvább esetben is 20 ezerből kifesteném az egész lakást.

A kérdésem az, hogy ilyenkor mit tehetek? Tudom a szerződésben benne kéne legyen a kaució is ezt elszúrtam, hogy így aláírtam, de most tényleg csak az ő jó indulatára számíthatok és annyi?



2016. ápr. 9. 23:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha nincs semmi bizonyitekod, hogy atadtad a kauciot, akkor bizony igy jartal. Tanulopenznek elkonyvelheted. A tulajdonos egyebkent jogtalanul tartja meg, ha nincs a lakas 'lelakva', csak a festest kell felfrissiteni, az nem ok a kaucio megtartasara. Igazad van, csak ervenyt nem tudsz neki szerezni.
2016. ápr. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Ne haragudj,de teljesen jogos igény,hogy hozzáértő (szakember) fessen. Gondolj csak bele,biztos én is le tudnám nyisszantani a hajadat(nekem még tetszene is) DE TE INKÁBB FODRÁSZHOZ MENNÉL...
2016. ápr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem jogosan nem kapod vissza, hiszen a kaució tönkretétel esetére való, nem normális elhasználódásra, de maximum megverheted, más hatékony módszer nincs a gazemberek jobb belátásra térítésére.
2016. ápr. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Nem jogos a követelése. A törvény szerint a bérlő feladata a festés, ebbe tehát ne szóljon bele a tulajdonos. Piti lehúzás, amit csinál. Azt hiszi, fogott egy madarat. Ha még van fizetendő lakbér, azt tartsátok vissza, legalább annyival csökken a károtok, amit a tulajdonos okoz nektek. Egyébként meg fizetési meghagyással élhettek.
2016. ápr. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Egyébként ha mi kiköltözünk, nem jön ùj lakó ugyanis hirdeti a lakást, el akarja adni, ezért is költözünk, hogy kicsi gyerekkel ne az utolsó pillanatban keljen pánikolnunk!

Szóval csak le akar hùzni minket...

2016. ápr. 10. 00:51
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:
35%

Ha a szerződésben a kaució nem is szerepel attól még az 1 havi + 2 havi összegről kéne legyen papír.


"Nausea # 2002.12.13. 11:13

a lakástörvény szerint az épület karbantartása (pl. festés) vagy felújítása a bérbeadó kötelezettsége. ha ezt felszólításra nem teljesíti, akkor a bérlő helyette és költségére a munkát elvégezheti.

a bérlő csak a lakás burkolatainak, ajtóinak, ablakainak és berendezéséeinek karbantartására, felújítására köteles."


[link]


Okozott károkat természetesen meg kell fizetnie a bérlőnek illetve ez is lehet külön megállapodás kérdése.


" Ha a felek eltérően nem állapodnak meg, a bérlő köteles gondoskodni a lakás burkolatainak, ajtóinak, ablakainak és berendezéseinek a karbantartásáról, felújításáról, pótlásáról, illetőleg cseréjéről. Ebben az esetben a szerződés megkötésekor a lakbért ennek figyelembevételével kell megállapítani.

Ha az épületben, az épület központi berendezéseiben a bérlő vagy a vele együttlakó személyek magatartása miatt kár keletkezik, a bérbeadó a bérlőtől a hiba kijavítását vagy a kár megtérítését követelheti. "


[link]

2016. ápr. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Komoly lehet a kérdező is. Ő 20ezerből kifestené. Mit érdekli milyen lesz, nem az övé, sőt éppen kiköltözik.

Szerintem itt a kérdés az, hogy mennyit pusztult a lakás festése/falai az egy év alatt amig ott lakott.

Ha jól láthatóan akkor indokolt a festés (amiért egyébként a 40 ezer ft is nagyon baráti ár)

Ha nem vagy csak nagyon kis mértékben akkor én nem számolnék fel semmit ezért.

De mint minden ilyen kérdésben a másik fél verzióját is kéne ismerni, hogy véleményt lehessen mondani.

1 év normális használat után általában nincs szükség festésre.

2016. ápr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mielőtt beköltöztünk kifestették. 2 hónap után végig repedeztek a falak, levált a tapéta amit jeleztünk is! Ennyit a szakemberről... Ìgy mi is bármikor megcsináljuk, sőt!

Már nem érdekel, ùgysem tudok mit tenni, csak bánt mert én tisztességes voltam mindig és tisztességesen meg is akartam csinálni, ő meg visszaél vele...

2016. ápr. 10. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!