Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha 1 évig voltam egy albérletb...

Ha 1 évig voltam egy albérletben, és koszos fallal adta ki a bérlő, én pedig kifestettem beköltözéskor önköltségből, akkor visszakérhetem ezt az összeget?

Figyelt kérdés

1 évig laktam Budapesten egy albérletben, penészes, koszos, büdös fallal adta ki a tulajdonos, előre kijelentette, hogy ő nem kíván festésre pénzt fordítani. (úgy, hogy 2 havi kauciót + 1 havi bért beköltözéskor odaadtam rögtön).

Ezért én beköltözéskor rögtön teljes égészében kifestetettem.A falak az elmúlt 1 évben nem koszolódtak, mert csak aludni jártam oda, illetve egy csőtörés is volt, amely végett márciusban a fél lakást újra kellett festeni, de ezt a biztosító teljesen állta.


Most a tulajdonos duplájára emelte a bérleti díjat, ezért költözök. Viszont nekem a festés, saját zsebből 75.000 forintba került. Úgy érzem inkorrekt dolog, hogy nem lakhattam le a festés árát az elmúlt 1 évben (nem esett szó róla), koszos fallal adta ki a tulajdonos, és most duplájára emeli tiszta fallal a lakbért. - A lakást "pár hónapja kifestett lakás" címszó alatt hirdeti most, dupla áron.


Visszajár nekem ez az összeg?


2016. jún. 30. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem nem. Ha nem egyeztetek meg ebben a beköltözéskor.

Ahol mi vagyunk, ott is ilyen a tulaj. Összefirkált falak, a konyhaszekrény full penészes volt (kiderült a falban folyik a víz a csőből, le is ázott az alattunk lakó, na akkor muszáj volt ugye cserélni), törött csempék stb.

Van 2 lakása, amit kiad, persze nem adózik utána, de azt mondja mindig, h ő nem vesz semmit, ő nem újít semmit, stb stb.

Amikor a hűtő elromlott, akkor is használtan hozott ide egyet, ami büdös-penészes volt. Mert őőőő nem ad ki pénzt.

Én a helyedben összekoszolnám a falat. Lehet gyerekes vagyok, de azért na! Van pofájuk ezeknek! Elrakják a pénzt és egy szöget nem vesznek, mert hú de drága.

2016. jún. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ebbe az a poén,hogy ha azt teszed amit az első írt és össze koszolod a falat, akkor a kauciót zsebre teszi koszos a fal és festetni kell címszó alatt. Amúgy én szutykos házat ki se vettem volna
2016. jún. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezeket előre meg kell beszélni. Ha nem volt megbeszélve, akkor ezt magadnak csináltad. Én mindig megbeszélem a bérlőmmel, és ha olyan, akkor kifizeti és lelakja, persze számlát kér az adott dologról, mert én adózok, így azt levonom az adóból. Adtál neki számlát róla? Meg ha 1 éve festetted, már le se tudná vonni az adójából, mert már be kellett vallani a tavalyit.
2016. jún. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Ezt sajnos megjártad... Vannak ilyen ingyenélők, 75 ezerért pereskedni sem érdemes. Ilyen smucigoktól nem szabad lakást kivenni.

Nézd meg, hátha spakli letolja az új festéket :-D

2016. jún. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem számlás albérlet volt, és nem volt megbeszélve, mint ahogy az sem, hogy 1 év múlva 70ezer forintról 140ezerre fogja felemelni a lakás árát, mert akkor nem is költöztem volna ide.
2016. jún. 30. 20:23
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
A számlaadás nem az adózás bizonyítéka, mivel számla nélkül is le lehet adózni.
2016. jún. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megmondta, hogy nem költ festésre.

Utána sem egyeztetek meg hogy fesd ki neki 75 ezerért.

A többi meg mese.

2016. júl. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!