Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hivatalos egy olyan albérlet...

Hivatalos egy olyan albérlet ahol beköltözéskor nem kaptam és nem is iratattak alá velem bármilyen szerződést?

Figyelt kérdés
2016. júl. 8. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem.
2016. júl. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Es mit lehet ilyenkor tenni?
2016. júl. 8. 18:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Hogy fizethettél, költözhettél be papír nélkül? Legalább ismerősöd a bérbeadó, vagy vadidegen a netről? Szólni kell neki, hogy hiányzik a szerződés, üljetek össze, s közösen fogalmazzátok meg. Két tanúval legyen aláírva.
2016. júl. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kenytelen voltam bekoltozni mert biztos munkahelyem volt csak laknom kellet valahol es idegen a tulaj nem ismeros....
2016. júl. 8. 21:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Szép kis bérbeadó... Gondolom nem adózik, ezért nem írt szerződést, de így bármikor, bármilyen indokkal kirakhat, hisz nincs semmi jogalapod a lakásban lakni. De próbálj vele beszélni, légy határozott, hogy szükséged van a szerződésre a saját magad védelmében!
2016. júl. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nyugton maradnék, a szomszédoknak azt mondanám, hogy a tulaj unokaöccse vagyok. De kierőszakolhatsz egy szerződést is, csak ne csodálkozz ha 30 százalékkal megemeli a bérleti dijat. Eddig hol laktál? Amikor beköltöztél, akkor nem jutott eszedbe a szerződés? Egyébként nem, nem hivatalos egy ilyen albérlet, de gondolom, hogy olcsóbb... Mérlegedl a helyzetedet. Megfelel neked ez az albérlet? Cseszeget a tulaj ? Vagy épp azért akarsz mindenárom papirt, nehogy kirakjon, mert neked épp jó...
2016. júl. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Saját biztonságod, de a tulajdonos biztonsága miatt is mindenféleképpen érdemes írni, tulajdonképpen mindkettőtök érdeke! Az, hogy adózik-e utána más kérdés, de gondolom 1-2 havi kauciót adtál, arról pld. mindenféleképpen érdemes lett volna kérni/kapni valami átvételi elismervényt kinek, mikor miért adtad...Persze lehet bizalmi alapon is, -azért az emberek zöme nem bűnöző-, csak mindenféleképpen praktikusabb, ha tudjátok ki mihez tartsa magát...
2016. júl. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Jogilag a szóbeli megállapodás is hivatalos szerzőrésnek minősül, és semmi probléma nincs is vele, ha a felek későbbb is ugyanúgy emlékeznek vissza rá. Ha az emberek nem hazudnának, egész más lehetne az élet ezen a bolygón is.
2016. júl. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most koltoztem eloszor alberletbe es teljesen kiment a fejembol a szerzodes...utana rakerdeztem aztan h ezt meg megbeszeljuk...de elfogok innen menni...
2016. júl. 17. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!