Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérbeadók és bérlők, a tulajna...

Bérbeadók és bérlők, a tulajnak mihez van joga?

Figyelt kérdés
Szóval egyik ismerösömmel vitázom már pár napja ezen. Szerinte a tulaj meg szabhatja h a kiadott lakásba a bérlő ismerősei mennyit és mikor mehetnek fől. Előre bocsájtom h abban az esetben ha csöndben vannak a többi lakót nem zavarják. Szeretném ha bérbeadók is válaszolnának. Én is bérbeadó vagyok de amíg nem szedik szét a lakást nem zavarják a többi lakót nekem mindegy ki és mikor megy fől a bérlőmhöz.

2016. aug. 3. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Abszolút nem szabhatja meg, sőt, ő maga sem mehet be előzetes megbeszélés nélkül.
2016. aug. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Amennyiben erről így állapodtak meg, joga van hozzá. Ha nem, akkor nincs.
2016. aug. 4. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerződés szerint kell eljárni. Engem sem érdekel amúgy a bérlőm kit visz fel, biztos sok bérbeadó beleszól ebbe, mert nem merte megmondani, hogy odaköltözött a barátnője (persze nem vagyok vak, rögtön levettem), amíg a lakás szép rendben van nekem mindegy hányan vannak, ha egy 10 tagú rejtett erőforrás család járna fel rendszersen az úgyis látszódna.
2016. aug. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze én is így vagyok vele amíg nem cseszik szét a lakást nem érdekel. Egyedül háziállat nem lehet de azért mert az előző bérlő nyula szétcseszte a parkettát meg a falat. Kifizette de akkor is :D Itt az a lényeg h azt mondták h vendég jöhet hozzá de ne legyen ott folyton mert szolnak érte. Nah most ez mit takar? Mert a szomszédokat nem tudom mit bántja a szemét ha am csöndben vannak, és azt azért nem hiszem h olyan vékony a fal h hallani azt is ha normális emberi hangon beszélnek. Meg én azt sem hiszem el h az V. kerületbe jobban zavarja a beszéd mint a forgalom a kedves szomszédokat:D
2016. aug. 5. 01:02
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Sok szerződésben benne van hogy a lakást mások nem használhatják. Azért fontos ez mert kiadod egy embernek a végén meg életvitelszerűen ott van 3 aztán csak kamuzzák hogy vendégek. Érdekes mód egy régi bérlőmnek folyton ott volt az erdélyi testvére....azóta én is beleírom a szerzdésbe
2016. aug. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kovpet ***** válasza:
94%

"a kiadott lakásba a bérlő ismerősei mennyit és mikor mehetnek fől"


Nem, ezt nem szabhatja meg. De azt igen, hogy hány ember lakhat ott életvitelszerűen.

2016. aug. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6. Igen pont ez a lényeg h azt meg szabhatja hányan lakhatnak ott, de azt nem h a barátai nem mehetnek fől. Az tény h ha valaki be akar költözni akkor arról értesíteni kell a tulajt/ bérbeadót.
2016. aug. 5. 12:54
 8/8 A legböszmébb Feri ***** válasza:
91%

Ne írkáljátok már a hülyeséget!

Egy ingatlan RENDELTETÉSSZERŰ használatához hozzátartozik a vendégek fogadása.

2016. aug. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!