Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Aki már adott ki albérletbe...

Aki már adott ki albérletbe lakást, lakrészt, stb, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Annyi sok rosszat olvastam és hallottam már albérlő és bérbe adó részről is.

Tudom, hogy nincs semmi tétel-definíció vagy akármi, de aki jártas ebben annak megköszönném a segítségét.


Sokan mondták, hogy nem kéne hirdetést feladnom, hanem a hirdetések között kéne böngésznem.


Nem vagyok nagyra vágyó, de van pár dolog amit elvárnék, vagy hogy is írjam.


Hogy vagy miként kell bármit is leírni, szerződésbe foglalni?


Egy olcsó és alapszerű helyről lenne szó a fővárosban.


2016. aug. 22. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbálj meg ismeretségi körön belül, leinformálható albérlőt találni. A bérleti szerződésekre találsz mintaszövegeket a neten. De ha ennyire tájékozatlan vagy, én ajánlanám egy ügyvéd igénybevételét. A lakás bérbeadása elég kockázatos üzletág.

[link]

2016. aug. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xswerdy ***** válasza:
Jellemzően kínálati piac van, így tipikusan a bérbeadók szoktak hirdetni. Aki bérlőként hirdet, az általában vagy a szokásos árnál olcsóbbat keres, vagy pl. kisállattal akar költözni.
2016. aug. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ha nem tudod ismerősnek kiadni, akkor ismeretlennek csak bérlő minősités után és közjegyzői papirral!
2016. aug. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A tapasztalat ne irj semmi házi firka papírt ! Az ügyvédével is járhatsz évekig pereskedni . Csak ha jegyző hitelesíti kilakoltatási záradékkal ! Vagy csak 1 szobát adsz ki közös helység használlattal, és be vagy jelentkezve , vagy egy rokonod az ingatlanba . Mert ha elfajul a dolog igy nem tudnak kicsukni .
2016. aug. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xswerdy ***** válasza:

Utolsóhoz: nem jegyző, hanem közjegyző. A jegyző az önkormányzati hivatal vezetője. Neki is lehet szerepe ingatlan bérbeadásnál, ha pl. birtokvédelmet kérsz, azzal hozzá kell fordulni. De az egyszerűbb kilakoltatásra akkor van lehetőség, ha közokiratba van foglalva a szerződés, vagy legalábbis a bérlő kötelezettségvállalása a kiköltözésre. Közokiratot pedig közjegyzőnél lehet készíttetni.


Amúgy csak az első lépés egyszerűsödik, ha közokiratba foglaltátok a szerződést, azaz gyorsabban (bírósági eljárás nélkül) jutsz egy jogerős határozathoz, amivel kérheted a végrehajtást. Maga a végrehajtás nem lesz gyorsabb. Szóval csodát azért ne várj a közokirattól.

2016. aug. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!