Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Barátomhoz lettem bejelentve,...

Barátomhoz lettem bejelentve, de nem mint bérlő. Csak nála lakom. Milyen jogcímet írjak a hivatalos papírra?

Figyelt kérdés

Tartózkodás helyként.

Szerződés sincs és pénzt sem fizetek.

Már tegnapra kellett volna leadni,így a szivességi lakáshasználás sem opció.



#jogcím #belejentés #nem albérlő
2016. aug. 24. 12:59
 1/10 kovpet ***** válasza:
100%

"Már tegnapra kellett volna leadni,így a szivességi lakáshasználás sem opció."


Ezt nem értem. Miért nem? Az az igazság, hiszen sem tulajdonos nem vagy sem bérlő.

2016. aug. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindketten férfiak vagyunk,de nem "úgy" a barátom így az élettárs,házastárs,társ opció is kizárva, ha esetleg valaki ezt javasolná.
2016. aug. 24. 13:11
 3/10 A kérdező kommentje:
Most külföldön tartózkodik és nem tudná aláírni a szükséges papírokat.
2016. aug. 24. 13:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A szívességi lakáshasználó miért nem opció?

Ha úgysem tudja aláírni a papírokat, akkor hivatalosan úgysem tudsz bejelentkezni.

2016. aug. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor eladtuk a lakásunkat, de az újat még nem vettük birtokba, kellett egy lakcím, mert épp akkor született a gyerek. Egyik lakásban sem laktunk, sem amit eladtunk, sem amit vettünk.:)


A férjem tesójához jelentkeztünk be (ugyanazt a papírt kell kitölteni, mint a tartózkodási helyhez), azt írtuk rá az ügyintéző tanácsára: "tulajdonos rokona".

2016. aug. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Már a tartózkodási hely be van jelentve,de mást nem intéztünk így nem tudom pontosan mi a jogcímem.

Sem sziv.lakáshasználó, sem bérlő.

Lehet a rokonság jó ötlet,mert dns vizsgálatot csak nem kérnek.

2016. aug. 24. 13:57
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Lakótárs.
2016. aug. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fizetsz penzt erte es nem a te lakasod, akkor te azt a lakast azert hasznalhatod mert o jofej, igy a jogcim "szivessegi lakashasznalo".


A tulajdonos alairasa nelkul pedig csak akkor tudsz bejelentkezni ha van valami a jogcimet igazolo papirod (pl berleti szerzodes), egyebkent nem.

2016. aug. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
6: a rokonsagot hogy akarod igazolni? szuletesi anyakonyvi kivonat stb...
2016. aug. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek mindenkitől és köszönöm szépen a válaszokat!

Összezavartak élőben, ők azt mondták,hogy alá kell iratni valamilyen papírt,hogy szivességi lakáshasználó lehessek ezért zavarodtam össze, de mint kiderült ilyenre nincs szükség.

2016. aug. 24. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!