Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tennétek berlôként?...

Mit tennétek berlôként? Katasztrófa.

Figyelt kérdés
Ketten berlunk egy alberletet 6 honapja, ugy vettuk ki, hogy volt egy beazas a haloszobaban a plafonon, azt mondtak atmeneti, es mar megjavitottak, azota 2 havonta beazik, csak nem akarjak megjavitani, nem is tudjak, maszik a penesz a falon, a szobabol ki kellett koltoznunk. Reszunkrol minden korrekten ment, turelmes voltam, stb. Rohad a plafon, a fal, a padlo, szivarog a szennyviz, a konnektorbol csopog a viz. Egy dragabb alberletrol van szo, mielott arra gondolnatok, hogy egy lepratelepen elek,es ez elfogadott. Kb 210 et fizetunk erte havonta. Ugy gondolom tobbhavi berleti dijat visszakovetelhetek. Indokolt e ilyen esetben karterites kovetelese?

2016. okt. 24. 02:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Ez egy jogi kérdés, szerintem ha komolyan gondolod akkor a bérleti szerződést vidd el egy ügyvédnek és megmondja mi ujság.

Az biztos hogy kiköltöznék.

2016. okt. 24. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez simán botrány.

Ha te kiveszel egy lakást, annak lakhatónak kell lennie.

Persze nem a tajparaszt szerint, aki eldöglik a ganajdombon is.Ez messze nem a lakható kategória.

Dokumentáljatok, aztán egyezkedes a tulajjal.

Ha nem megy, akkor ügyvéd.A lényeg, hogy ez az ügy 100%-ig a tiétek, tehát olyan nincs, hogy majd ő kioszt titeket.

Ennyi pénzért...

2016. okt. 24. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan vezesd le a téged ért kárt és az összegszerűséget, nem lesz egyszerű.
2016. okt. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
A bérleti díjat csökkenthetitek, amennyiben a lakás nem rendeltetésszerűen használható (amit már kifizettetek, azt nehéz visszakövetelni), illetve ha a lakás veszélyezteti a lakók egészségét, az azonnali felmondásra indok. Én még a költözés minden költségét is rájuk verném.
2016. okt. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors valaszokat. Nos, kikoltozni karterites nelkul nem akarunk, meg nem is lenne celszeru, mivel majusban elhagyjuk az orszagot. Kozoltem veluk, hogy le akarok lakni x havi berleti dijat, jelenleg egyeztetes alatt van. Ugyveddt nem akarok egyelore, bar egyeztettem ugyvedet, a perkoltseg aranytalanul magas a kovetelt osszeghez kepest.
2016. okt. 25. 13:08
 6/12 anonim ***** válasza:
A lakás biztosításon felül nem kérhetek többet , ezt a tulaj is tudja !
2016. okt. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ezt hogy érted? Mi közöm nekem a lakás biztosításhoz? Semmi. A tulaj viszont úgy tűnik nem tudja, hogy

A: perelhetek, ami milliós összeg

B: Feljelenthetem a NAV-nál, mivel nem fizeti be a közel 30%-ot az általam fizetett összeg után

C: Egyszerűen nem fizetem ki több hónapon át, ezek után perelhet.

Remélem a fenti opciókra nem fog sor kerülni.

2016. okt. 25. 20:04
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Na, azért álljon meg a fáklyásmenet!

A. Perelhetsz, de ebben az esetben ugrott a májusi országelhagyás.

B. A Navnak ehhez semmi köze. Feljelentheted, de nem tudhatod, hogy szándékában állt-e az év végén (mert akkor kell) adózni utánad.

C. Megteheted, de ebben az esetben te leszel a hunyó, és per esetén borítékolható, hogy veszítesz.


Úgyhogy szépen ülj le a tulajjal, és próbálj meg vele normális emberi hangon egyezkedni. Többre mész vele, mint a hőbörgéssel.

2016. okt. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
HI . Valószinű a káreseménynek nem a tulajdonos az okozója ! Ezért egy normális háznak van biztosítása . A navhoz mehetsz jövő év májusáig bejelentheti az adózást, hacsak nem egy veszteséges cég aki kiadta :) . A bíróság jó ötlet , remélem hivtál kárszakérőt aki megbecsüli a károdat . Mert a bíróság bizony papírokból dolgozik !
2016. okt. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A káreseményért ugyan esetleg nem felel a tulajdonos, viszont garanciális kötelezettsége van, vagyis ha az általa bérbeadott lakás használhatósága korlátozot vagy egyenesen lakhatatlan, akkor nem jár neki a teljes bérleti díj.


Jól is néznénk ki, ha mondjuk a pék kifizettetné veled a zsemlét, amit nem tudott megsütni, mert csőtörés volt nála (hiszen nem ő okozta a csőtörést, tehát jár neki a pénz az elő nem állított áruért is).

2016. okt. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!