Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit lehetne tenni egy ilyen...

Mit lehetne tenni egy ilyen lakótárssal? Jó hosszú lesz.

Figyelt kérdés

Alapjáraton barátok vagyunk, régóta ismerjük egymást, és egyáltalán nem szeretném megbántani, de az a helyzet, hogy egyre inkább kezd az agyamra menni az életstílusa.

Lakótársam hetente cserélgeti a pasijait és rendszeresen ott altatja magánál őket és sokszor napközben is ott vannak a lakásban.

Éjjelente nem hangosak, nem is a hangzavarral van a gond, hanem azzal, hogy folyton idegen pasikat kell kerülgetnem a lakásban hétről hétre.

Azért írtam ide ezt a kérdést, mert egyik barátommal megbeszéltem a problémát, de ő erre csak annyit felelt, hogy ez neki eléggé úgy hangzik, mintha irigyelném a lakótársamat.

Nem igazán számítottam erre a reakcióra, hiszen már két éve boldog párkapcsolatban élek, eszembe se jutott, hogy kívülről ez úgy nézhet ki mintha én irigyelném őt, hogy hetente mással van. Én boldog vagyok a párommal és bár nem egy városban lakunk, azért viszonylag sikerül gyakran együtt lennünk DE!.... én mindig szólok előre lakótársamnak, hogy mikorra várható, hogy ott lesz nálam és mikor ott is van, akkor nem a nappaliban meg konyhában "szállásolom el" hanem behúzódunk a szobámba és akkor ott elvagyunk.

Lakótársam pasijai azonban úgy járnak és kelnek a lakásban mintha az övék lenne, órákra kiülnek a konyhába, aztán tévézni stb.

De még nem is igazán ez az ami aggaszt, hanem hogy minden héten új van neki és rettentően zavar a tudat, hogy állandóan idegen pasikkal van tele a lakás.

Volt egy olyan vasárnap reggelem, mikor felébredtem, kicammogtam a szobámból a konyhába és egy szál alsó gatyában ott ücsörgött egy totál vadidegen pasi és vígan reggelizgetett, míg barátnőm bent aludt a szobában. Mint kiderült előző éjjel egy buliban jöttek össze és bár ismerték egymást korábbról (tehát barátnőmnek már nem volt idegen), az a pasas nekem viszont vadidegen volt és r*hadtul nem szeretek arra felkelni, hogy egy idegen van lakásban "őrizetlenül".

Feleslegesnek érzem, hogy minden egyes partnerét bemutassa nekem, úgysem emlékeznék a nevére, de azért jó lett volna ha legalább átkopog vagy valami, és szól, hogy vendége van és reggel ne ijedjek meg, hogy egy random pasi eszi a kajánkat.

Igazából attól tartok, hogy mi van ha egyszer olyannal áll össze, akinek az heppje, hogy miután levarrja a csajokat, fogja magát összepakol pár értékes holmit és lelép.

A hálószoba ajtókon nincsen zár, bár ez könnyen orvosolható, lehet rá csináltatni zárat és már tervbe is van véve, mert nem akarok minden egyes nap úgy elmenni az egyetemre aztán pedig dolgozni, hogy este nyolc óráig konkrétan szabad préda a lakásunk mindenféle jöttmentnek.

Lakótársam is dolgozik, de össze vissza, hol nappalos, hol éjszakai műszakos.


Na most a kérdés az: hogyan mondjam meg neki, hogy nem tetszik, hogy idegeneket hordoz haza a lakásba ÁLLANDÓAN, akikkel kisajátítják az egész lakást?

Fontos, hogy ezt valahogy úgy kellene nekem elmondanom neki, hogy ne tűnjön úgy hogy le akarom szólni az életvitelét. Mindenki úgy él, ahogy akar, távol álljon tőlem, hogy bele szóljak, de akkor is, már nagyon besokalltam...

Engem az se zavarna ha négy pasival járna egyszerre, de közös a lakásunk és nagyon nagyon nagyon nagyon nem akarok onnan elköltözni, mert mind az egyetemtől, ahol tanulok, mind a munkahelyemtől 10 percre van (najó, az egyetem az 15 perc) és a környék is elég szép és nyugodt, anyagilag is a lehető legjobb választás volt. Majd egyszer valamikor szeretnénk a párommal összeköltözni, de ha én most odaköltöznék hozzá, az nekem hatalmas érvágás volna utazás szempontjából. Csak az odaút vonattal két óra lenne és még át is kéne szállnom.

Páromnak úgyszintén ez a felállás, tehát ez még egyenlőre nem megoldás, legalábbis amíg még nekem tart az egyetem.

Hogyan közöljem tehát vele, hogy nem tetszik, amit csinál, de közbe ne bántsam meg? Vagy tényleg irigykedésnek hangzik?

Ti ilyen helyzetben mit reagálnátok? Jogosan akadtam ki vagy túlreagálom ezt az egész helyzetet?



2016. dec. 3. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
5%
Tl,dr.
2016. dec. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%
Add meg a számát, és majd én elmondom neki😂👍👍😉
2016. dec. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
26%
Szerintem pont úgy, ahogy leírtad. Először tegyél rá célzásokat, ha nem veszi észre magát akkor ültesd le és mondd el neki! Úgy, ahogy most tetted. Szépen kifejtve, választékosan és diplomatikusan. Nem durván, de lényegre törően.
2016. dec. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem fogod tudni megváltoztatni. Vagy elfogadod az életvitelét vagy megpróbálsz más lakhatásmegoldás után nézni. Nehéz helyzet. Én megőrülnék ettől és nagyon gyorsan elhúznék, az biztos. Nem, egyáltalán nem irigykedem szegény csajra, szerintem nem jó, ha vkinek kétnaponta új pasija van. Nevezzük inkább alkalmi szexpartnernek.
2016. dec. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
Valakitől bérlitek a lakást? Mert akkor szerintem neki erről a dologról tudnia kell mindenképpen.
2016. dec. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jogos a félelmed, mivel nem emlékszem a történetre csak a lényegére csak azt írom le. Volt egy pár sok éve együtt, egy egyetemre jártak egy szobában laktak. Eredetileg másik szobában egy másik pár vagy arra már nem emlékszem...de valamiért megürült a másik szoba. Oda vettek 3 kis csitri, elsős lánykát. Lányok szorgalmasan elis jártak szórakozni,iszogattak azt hitték nincsen szüli felügyelet övék a világ. Egy este felszedte őket egy baráti társaság. Lányok felvitték az albérletbe a fiúkat akik jó vendég módjára vittek még sok olcsó piát. Éjszaka volt mindenki mindenkivel annak rendje szerint. Srácok hajnalba leléptek kislányok laptopjaival mikróval stb. Kis lányok olyan szinten hagyták magukat leitatni meg lekezeltetni, hogy másnap este tudták számba venni mijük tűnt el. Pár ajtaján volt zár annyi a szerencse.
2016. dec. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!