Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha ketten írtuk alá a bérleti...

Ha ketten írtuk alá a bérleti szerződést, egyedül el tudok költözni?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy alakult, hogy haza kell majd költöznöm szüleimnek segíteni.

Egy ismerősömmel béreltük ki a lakást havi 150ezer forintért.

Két havi kauciót kellett fizetnünk, ami 300ezer forint volt, ezt ugye felesben fizettük ki. Egy szerződést írtunk alá ketten, viszont itt nem világos, hogy mennyi időt írtunk alá, mert a tulajjal szóban csak annyit beszéltünk, hogy hosszabb távra szeretnénk, viszont a szerződésen az a rész, hogy mettől-meddig tart a szerződés, az üresen van hagyva, csak a pontozott vonal van.

Alatta ott van, hogy a bérlő, aki a határozott szerződés idején belül mondja fel a szerződést, köteles a tulajnak kártérítést fizetnie a kaució mértékéig.

Tehát itt ha egyedül költözöm el, akkor nekem csak 150 ezer forint, vagy 300 ezer forint kártérírést kell fizetnem?

Illetve kiköltözhetek egyáltalán egyedül is, vagy jönnie kell lakótársamnak?



2018. dec. 1. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
150 ezer
2018. dec. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
De jobban jarsz ha kerestek uj berlot es a tulaj belemegy hogy ne kelljen karteritest fizetned, ha jo fej.
2018. dec. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik, hogy a szerződésetek egy minta kitöltése tulajdonképpen, ami határozott idejű szerződésre volt kitalálva, azonban se írásban, se szóban nem egyeztetek meg határozott időtartamban.


Szerintem ezért a szerződés határozatlan idejűnek számít, így nem is lehet érvényes az a kikötés, hogy a nemlétező határidő előtti kiköltözéskor mi van.

Tehát nem kell fizetned semmit.

2018. dec. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne egy jogban járatosabb személlyel konzultálni, mert nekem úgy tűnik, hogy ez egy hevenyészett látszatszerződés. A bérbeadó aligha tudja bizonyítani, hogy őt kár érné, ha kiköltöznél, a vis maior-ra meg mindig lehet hivatkozni.
2018. dec. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Talán legjobb ha megbeszéled az egészet a tulajjal, hátha veszekedés nélkül megegyeztek.
2018. dec. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz a helyedre valakit!
2018. dec. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom ezzel a tulajjal semmit sem lehet megbeszélni.Ő a pénz embere .

Veszitenék több 10 ezret,de arra gondolnék nekem mi a jó!

A társamat valóban rosszul érintené,de ő is megértheti a változtatás okát .

A szóban meg állapodtak is 1 szerződés,sokan nem is gondolják . No de ezek azért vannak,hogy "felrugjuk" ha később a dolgok nem úgy alakulnak .

Ami a társad további lakhatását illeti,az a tulajon múlik,természetesen fele összegért,vagy a tulaj keres vala mást . Feljelenteni nem fog,mert ehhez több olyan írás is szűkséges lenne ,amivel ő nem is rendelkezhet .

1 forint kártéritést sem fizessél,hisz a kauciót úgy sem fogja vissza adni .

Nem vagytok ti összenőve a lakótársaddal,költözz el,és a lakótársad is megoldja majd a maga problémáját .

2018. dec. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mivel a szerződés időtartama nincs meghatározva, a kauciód visszajár, a papír semmi. Ha gond van, említsd meg a NAV-ot, vagy egy ügyvéd bevonását, azonnal meg fog oldódni.


Aki igazán meg fogja szívni, az az ismerősöd, aki ottmarad a drága lakásban, vagy költözik el Veled együtt.

2018. dec. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!