Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van valami mód elszeparálni a...

Van valami mód elszeparálni a radiátort?

Figyelt kérdés
Panelban lakom távfűtéses lakásban és túl meleg van télen. Hogyan tudnám a radiátort hőszigetelni, hogy ne legyen olyan meleg?
2019. júl. 27. 08:28
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Csak elzárod a csapot. Nem bonyolult.
2019. júl. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azon folyik át a többieké is tehát nincs csap.
2019. júl. 27. 08:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Laktam anno társashàzban, (soha többet!) télen is bukón volt az ablak, mert akkor 4 hónapos lànyom ordított, olyan meleg volt a lakásban.
2019. júl. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Bar lehet megoldható, csak termosztátfejet kell vennem hozzá?
2019. júl. 27. 08:49
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha átfolyós rendszerű akkor a termosztát szelep elzárná a többiek fűtését is (ámbár nem tartom valószínűnek társasházban)

Keress egy fűtészszerelőt aki ránéz a rendszerre és elvégzi a szakaszolást...(jó pénzért)

Vagy végső esetben marad a radiátor becsomagolása mindenféle hőszigetelő anyaggal.

2019. júl. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

“Ha átfolyós rendszerű akkor a termosztát szelep elzárná a többiek fűtését is (ámbár nem tartom valószínűnek társasházban)”

Barátnőméknél szintén ilyen, mondjuk ők megszokták, hogy 30 fok van és annál hidegebben fáznak... persze nyáron meg melegük van.

Nem megyünk egymáshoz télen, mert én 10 perc alatt rosszul vagyok náluk a melegtől, ők meg nem jönnek hozzám, mert nálam 17-19 fok van fűtés nélkül, ami tökéletes nekem, ők meg szarrá fagynak.

2019. júl. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, hivass össze lakógyűlést és szereltessetek egyedi mérőket - kk meg keressen fűtéskorszerűsítés pályázatokat!


Esetleg segíthet még, hogy kisebb radiátorra cserélteted a mostaniakat, ha nem tudtok a lakógyűlésen megegyezni a fűtéskorszerűsítésben.


Ill nézz utána, hogyan tudsz leválni a ház központi fűtéséről!

2019. júl. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Latok egy függőleges csövet a szeleptől kintebb ami összeköti a be-és kimenő vezetéket, ami elvileg lehetővé tenné, hogy elzárjam egy tekerővel a radiátort..szóval ki fogom próbálni.
2019. júl. 27. 14:16
 9/10 A kérdező kommentje:
7# am ez tavfűtés, nem központi
2019. júl. 27. 16:19
 10/10 anonim ***** válasza:
29%
Távhőről is le lehet válni
2019. júl. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!