Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kisbojler meghibásodás?

Kisbojler meghibásodás?

Figyelt kérdés

A lakásban ahova beköltöztem található volt egy Ariston Andris AN alsó vízmelegítő, ami most meghibásodott.


Egyfelől azt kérdezném, hogy ezeken a vízmelegítőknek szokott-e lenne valami tipikus viszonylag olcsón javítható hibája, amit érdemes volna megnézni/megszereltetni.

Szerintem magával a kapcsolóval van a probléma, véletlenül túltekertem - mondjuk nem volt túl nehéz, azt hozzá kell tennem...


Ha az jön ki végül, hogy újat kell venni, akkor érdemes másik márkát választani? Esetleg érdemesebb volna ehelyett átfolyós vízmelegítőt beszerelni?


Nagyon köszönöm!



2019. szept. 26. 10:41
 1/5 A kérdező kommentje:

átfolyós alatt valami ilyenre gondolok: [link]


annyi, hogy ennél nem tudom mennyire meleg vizet tud előállítani..

2019. szept. 26. 10:44
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a típus, de három dolog lehet benn hibás elsősorban.

A fűtőszál, a hővédő kapcsoló, és a termosztát. Ez az utóbbi a legvalószínűbb. Ez valószínűleg cserélhető, anélkül, hogy tömítéssel kellene bajlódnod.

Egy multiméterrel mind kimérhető, miután áramtalanítottad.

Próbalámpával meg vezetékkel is lehet tesztelni, de ha jól gondolom nem vagy villanyos szakember, úgyhogy ezt csak akkor, ha értesz hozzá, amúgy csak áramtalanítva nyúlj bele.

2019. szept. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

láttam mennyibe kerül a termosztát ráadásul se eszközöm se szakértelmem, szóval úgy döntöttem majd hívok egy vizes szakembert, aki kicseréli a régit az újra..


Annyi a probléma, hogy a készülékhez nem jár dugvilla, illetve villanyvezeték... Szerinted a vizes a régiről majd át tudja aplikálni az újra vagy erre majd hívhatok egy villanyost? - mondjuk ez olyan amit előtte mindenképpen magam próbálnék megcsinálni...


ja és állítólag még valami szelepet is fel kell csapni a hidegvíz betáp elé, gondolom ez biztosan menni fog a vizesnek is..?

2019. szept. 26. 16:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Megoldja majd.
2019. szept. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, akkor meg is rendelem!
2019. szept. 28. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!