Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fakeretes ablakból hogyan...

Fakeretes ablakból hogyan lehet kiszedni az üveget?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Régi, fakeretes ablakban valami kemény, glettféle anyag tartja a helyén az üveget. Próbáltam sniccerrel, vésővel, csavarhúzóval kivésni, de olyan ellenálló, mint maga a fa.

Szét akarom bontani az egészet, de nem akarom, hogy minden tele legyen üvegtörmelékkel. Üvegvágóval vágjam körbe?



2019. nov. 30. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Régebben háromszög keresztmetszetű falécet használtak (aligha a Te eseted),. vagy ablakosgittet. Ennek viszont könnyen kellene törnie, darabolódnia...

Az üvegvágós megoldással alighanem darabokra törik az üveg, mert aligha tudod egy darabban kinyomni...

2019. nov. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az egyik oldalon vékony falécek voltak, azt könnyen le tudtam szedni. A gittet mivel szokták?
2019. nov. 30. 10:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármivel amivel kitudod kaparni, vésni.
2019. nov. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha éppen jó volt a gitt akkor iszonyú keményre megszáradt, én azt csináltam hogy a csapozást szedtem szét, általában vagy sarokvas van a csapolás felett, vagy egy darab szeg van a csapba beleverve, ezt kell ki/leszedni utána ha elég erős vagy vagy van kalapácsod fellehet lazítani a csapot és széthúzni.Ha erős vagy szétrántod kézzel,vagy ha van kalapácsod belülről az üveg felől ütöd kifele a keret rövidebb alkatrészét ildomos az alsót ütni.


Kalapácsra azért tekerj rongyot, és az üveget ne találd el.

2019. nov. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként azzal kiegészíteném hogy nekem körülbelül 100-150 szimpla üveges ablakot kellett így szétszedni,ennyiből 2db-ot törtem el de azt is csak azért mert bénán emeltem fel az üveget meghajlott és eltört,Mellesleg én a helyedben feltenném őket vaterára/jófogásra akár ingyen és akkor nem kell vesződnöd vele.
2019. nov. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Olvasd el: Ablaktörés nélküli kitt eltávolítása:

[link]

2019. dec. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!