Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell sapkát kötni?

Hogyan kell sapkát kötni?

Figyelt kérdés
Sálat már tudok, de hogy kell sapiformát csinálni?
2008. nov. 19. 20:43
 1/1 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen sapkát. Kezdésnek a legegyszerűbb a téglalap forma patent kötéssel (2 síma, 2 fordított). A patent kötés tart egy kicsit és nem olyan könnyen nyúlik meg a fej melegétől. A feje búbja felé lehet fogyasztani, de ha még ez nem megy, akkor sincs tragédia. Amikor kész, végig kell varrni, így a hátulján lesz végig egy varrás. A tetejét össze kell húzni és lehet pompommal díszíteni vagy én már volt, hogy hosszabbra kötöttem és kicsit lejjebb elkötöttem egy gyöngyökkel díszített horgolt zsinórral, de bármi mással is lehet. Ha elsőre nem is sikerül tökéletesre, nem szabad feladni, gyakorlat teszi a mestert. Én kb. 20 éve, kislány korom óta kötök, de most sem sikerül minden elsőre. A legjobb az volna, ha lenne valaki, aki személyesen szükség esetén segítene, engem is a Nagyim és Anyukám irányítgatott, mert ezt könyvből, újságból képtelenség megtanulni.
2008. nov. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!