Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mekkora házat lehet építeni...

Mekkora házat lehet építeni engedély nélkül?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom hogy 4x4-est.
2010. júl. 25. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:
21%

Engedély :D már ahhoz is engedély kell,hogy a saját portádon belül házat építs???


Én építenék akkorát amekkorát csak lehet, és körbevenném magas fallal,szögesdróttal stb. Aztán merjenek kötekedni.

2010. júl. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy lakó célú épülethez kell engedély mérettől függetlenül.


A melléképületet is be kell jelenteni, csak engedély nem kell hozzá

2010. júl. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt egy elvileg megbízható oldalról másolom be :) :


III. A következő építési tevékenységek építési engedély és bejelentés nélkül végezhetőek:


3. a telek határain, valamint a telek területén kerítés építése,


4. a 10 m2 vagy annál kisebb bruttó alapterületű és 2,5 m vagy annál kisebb építménymagasságú, huzamos emberi tartózkodásra nem alkalmas vagy nem emberi tartózkodására szolgáló építmények (pl. állattartási építmény, vadetető, árnyékszék, mozgatható WC) építése,

9. a 2,0 m2-es vagy attól kisebb felületnagyságú reklám-, cég-, címtábla vagy fényreklám, hirdetési vagy reklámcélú építmény, kirakatszekrény építése, elhelyezése, létesítése,


10. a rendezett terepszinttől számított 1,0 m vagy attól alacsonyabb támfal építése,

13. napenergia-kollektor, szellőző-, klíma- és szerelt égéstermék-elvezető és szerelvényei, riasztóberendezés, villámhárító-berendezés, áru- és pénzautomata, kerékpártartó, szelektív hulladékgyűjtő, szőnyegporoló, sorompó, árnyékoló, növénytámasz, 10 m3 vagy annál kisebb űrtartalmú tartály elhelyezése,


16. a 30 m3, vagy annál kisebb térfogatú állandó jellegű és a 60 m3 vagy annál kisebb térfogatú szétszedhető, idényjellegű, az év során legfeljebb 6 hónapra felállított magánhasználatú kerti víz-, fürdőmedence építése,


17. e rendelet hatálya alá tartozó közműbecsatlakozási műtárgy építése,


19. háztartási szilárd hulladékgyűjtő, -tartály, -tároló építése legfeljebb 10 m2 vagy annál kisebb alapterületig,

22. kerti lugas, pihenés célját szolgáló oldalt nyitott, oszloppal, pillérrel alátámasztott (lábon álló) kerti tető építése legfeljebb 20 m2-es alapterületig,


23. háztartási célú kemence, húsfüstölő, jégverem, zöldségverem építése,

30. a pihenés célját szolgáló oldalt nyitott, oszloppal, pillérrel alátámasztott (lábon álló) kerti tető építése 20 m2-es alapterületet nem meghaladó méretben.

2010. júl. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!