Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy lehet Karácsonyra egyszer...

Hogy lehet Karácsonyra egyszerű, de szép kis díszt csinálni? Persze amihez nem kell sok minden.

Figyelt kérdés
2008. nov. 21. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Tudsz csinálni pl szalmából, vagy kukoricacsuhéból. Vagy tudsz origamizni, esetleg mézeskalácsot sütsz, és azt is fel lehet rakni a fára. ÉN most olyat csinálok, hogy hungarocell figurákat vettem, és azokat dekupázsolom, meg strasszokkal csinálok belőle karácsonyfadíszt, meg üvegből is készítek díszeket. Konkrét példát azért nem írok, mert a lehetőség végtelen, és ha a neten beírod, pl hogy csuhédísz csomót kidob. Ja, tavaly pl gyöngyből főztem csillagokat meg egyebeket, gyönyörűek lettek.
2008. nov. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
szóval nem főztem, a gyöngydíszt, hanem fűztem. bocsi:)
2008. nov. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Hali! (ezt még karácsony körül olvastam a meglepetésben)

két kedvencemet írom le!

1. A természetes

Narancsszeletek: vágjunk szeletekre narancsot, és szárítsuk ki őket. Két szeletet erősítsünk össze dróttal és egy csillagánizzsal.


Fahéj: néhány fahéjrudat kössünk össze fehér szalaggal, és dróttal erősítsünk rá egy csillagánizst.


2. Az elegáns

piros gömbjeinket szalaggal még hangsúlyosabbá tehetjük a karácsonyfán.


fehér szalaggal: 1. vágjunk le a 4cm széles szalagból 40cm-t. A feléig hajtsuk vissza úgy, hogy megkapjuk a masni egyik oldalát.

2-3. A másik oldalt hasonlóan az elsőkhöz hajtsuk be, és középen kössük össze egy vékony zsineggel.

4. Egy színben harmonizáló díszt erősítsünk a szalagra, így még elegánsabb lesz a masnink.

ha aranyszínű masnikat készítesz, válassz klassz. óarany gömböket.

bea_angel:-)

2008. nov. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

a tartós: sólisztgyurma kifestve :D

vagy lehet venni 500-1000 forintért ilyen hőre száradó gyurmát, ami pihekönnyű, és nem húzza le a fát.


ebből csinálhatsz egész szettet, pl mécsestartó, ajándékkísérő, hasonló mintával. és persze ezt nemcsak kifestheted, hanem dekupázsolhatod is.


vagy nem solisztgyurma vagy hore kemenyedo gyurma, hanem kiontod gipszbol, kreativ boltokban van forma.

2008. nov. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Én már 2éve csinálom ezt:Hobby boltban vettem hungarocellgömböt és sodort színes zsinórt és szépen körbetekerem(ragasztom).Szorosan egymás mellé.

Lehet variálni,pl:egyik fele zöld,másik piros,vagy ami neked tetszik.aztán diszítheti középen egy sor aranyszínű.

másik:Az egész sötétkék,és színesfejű gombostűket szurkáltam bele.Nagyon szép.Ha érdekel,írok méreteket.

2008. nov. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Hópehely: Hagyományos fehér papírszalvéta kell hozzá. Egy bögrét körberajzolsz a szalvétán, kivágod (egy hópehelyhez legalább 7-8 réteg szalvéta kell). A széleit 6 helyen bevágod, de nem teljesen a közepéig, maradjon egy centinyi hely. A cikkeket külön-külön megcsavarod. Tűbe fűzöl cérnát, egyforintosnyi kartonpapírt vagy valamilyen keményebb papírt fűzöl rá először, majd az előzőek alapján megcsinált szalvétákból annyit, hogy szép kis hópehelyformát kapj. Végül lezárásként megint egy pici keménypapír. Olyan hosszan vágd el a cérnát, hogy fel tudd akasztani az elkészült hópelyhet.
2008. nov. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Alufóliából vágsz ki három -négy egyforma alakot /fenyőfa kör/ stb ezeket egymásra rakod, középen összevarrod utánna szétnyitod teszel rá akasztót és teheted a a fára felhasználhatod a szaloncukor papirjait is.
2008. nov. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!