Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy régi beton járdára szeretn...

Egy régi beton járdára szeretnék új réteget önteni betonból. Mi az a minimum vastagság ami tartós lesz?

Figyelt kérdés
2010. aug. 1. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kőműves iskolában azt tanultam,hogy minimum 6-cm.Én 8 centit szoktam,de sohasem otthon kevert betonból.Száraz betont szoktam rendelni azt egy kis vízzel átkeverem aztán mehet is.Ha mégis otthoni keverésre adod a fejed akkor 4 sóder 1 cement.hali
2010. aug. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Tatám a régi nagyméretű tégla játdát betonozta le.lemosta gyökérkefével,leslagolta,bezsaluzta,és 1-2 cm-s vastagságban lebetonozta.2-3 évig bírta,már megrepedt,de nem válik darabokra még.Attól jobb még,mint mikor csak tégla volt.
2010. aug. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Joey12345 válasza:
legalább 5-8 cm
2010. aug. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
61%

Ha már felvetődött a zsákos anyag: létezik kimondottan olyan is, amit betonjavításra "mérnöki munkákhoz" ajánlanak.Ezek valóban vékonyan is használhatók! Persze ne lepődj meg, ha még alapozót is ajánlanak előtte. És ez nem is hülyeség! Csak pénztárcafüggő, de miheztartás végett érdemes több gyártót is megnézni:P.C.I ,Murexin...minden tüzép mással van jóban...

Ha "ócsón kéne" magamnak:

-lemosni, beáztatni tényleg érdemes és plusz:

-"grúzolni"-alapozni rostált sóderos cementeslével (pl. kb.1-1-1-rész víz,cement,rostált-mosott 0,4-0,6 vagy valamilyen. Ha már megszikkadt, jöhet a beton!

(-mostanában tesztelem a VIP REX Gélt. Ennek egyik tulajdonsága, hogy "hőségadalék" is. Kis túlzással hőségben, vékonyan, locsolás nélkül sem fog repedezni a beton... Na ennek elég, ha a fele igaz, de utánnaolvasni megéri. 1 liter pár ezer (2-3000?) Ft. Nekem eddig bevált.)

-De ha tényleg gyenge, töredezett a régi és erőset akarsz, a térháló legalább a széleihez hálás bélés...de 2 cm-ben nem fér el!

-És/vagy bele lehet furkálni és ütögetni a régi széleibe vagy a repedéseibe jó mélyen pl 6-os betonvaspálcákat, nagyobb szögeket, hogy ezekhez kösd a térháló vagy csirkedrót darabokat, ami nem engedi feltörni olyan könnyen a betont, ha már vékonyra is húzod.

Ezeket a vasalásokat komolyan ajánlom, ha nagy repedések vannak, mert azok a 10centis betonban is átjönnek, ha nincs vas!

Sok sikert!

2010. aug. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi,de kőműves vagyok és sok ember rosszul mondja.A Grúz az egy nemzet,amit mondani akartál gúzolás,vagy slígerezés:)amúgy jókat írtál.
2010. aug. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. aug. 7. 18:02
 7/7 anonim válasza:
8-10 centi . jó erős beton, hogy el ne fagyjon.
2010. aug. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!