Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen szúrófűrészt vegyek?

Milyen szúrófűrészt vegyek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy millió hasonló kérdés van már itt fent az oldalon, sokat át is olvastam, de nem találtam az engem érdeklő dolgot. Itthoni barkács célú fűrészt szeretnék, nem a drágább márkák gépeit, de mindenképpen fordulatszám-szabályzósat. A szúrófűrészt használom a legritkábban a műhelyemben, de akkor bizony jó ha van (most éppen tönkrement), pl. ívek vágására. A kérdésem az lenne, hogy mennyire jó a szerszám nélküli lapbefogós rendszer? Vagy inkább a hagyományos, imbuszkulcsos megoldást válasszam?

2020. dec. 5. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit csak be kell dugni a befogóba .Ivek vágására a szűkek a jók.

Ezek a fűrész lapok márkától függetlenek.

2020. dec. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nekem Bosch van nagyon jó. Nem kell imbuszozgatni és tökéletes
2020. dec. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerszám nélküli lapbefogós rendszerrel nincs gond. 20.000 környékén kezdődnek ami használható, az alatt szerintem nem érdemes venni.
2020. dec. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nevetni fogsz, de szurofureszbol nekem ami a legjobban hasznalhato volt eddig, az amit 15 eve vettem a Tescoban. Rondy markanev alatt, ha jol emlekszem 4 eft volt. A mostani gepparkomban 90 ezres acel hajtomuhazas Milwaukee van, munkahelyen Makita, nyomaba sem ernek vagas minosegben, precizitasban. Dolgoztam meg zold Boschal, olyan amilyen az ara. Csak azert irtam le, mert nem mindig a dragabb a jobb.
2020. dec. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem nevetek,hisz tudom miről beszélsz. Az első fizetésemből vettem 2002-ben a Metróban egy sárga Einhell BPS520 jelzésűt (neten rá lehet keresni,fekete kofferben,kukába való egyéb szerszámokkal). Az évek alatt kapott hideget meleget,aprítottam vele gallyakat,vágtam Ytongot. Metabo vágóéllel tényleg szépen tudott dolgozni, csak szénkefét cseréltem benne, még az eredeti csapágyai vannak,de az idén eltört a vágóél befogója. Ezért akarok másikat venni.
2020. dec. 6. 00:03
 6/6 anonim válasza:
100%
Tudni kell rólam, hogy én szakmabeli vagyok, ácsként többnyire márkás, ipari gépekkel dolgozom. Dekopír fűrész közül azonban a Lidl-ben vásároltam a Parkside-os 800 wattos gépet, ilyen áron gondoltam megéri tesztelni. Erős gép, fordulatszám szabályzós, nagy lappal akár még a 7.5 cm-es fát is átvágja. Kb 10 ezer forintomba került, igaz én sem mindennapos használatra vettem, de amikor előkerült, eddig jól szuperált.
2020. dec. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!