Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nagyobb kompresszor segíthet?

Msebi06 kérdése:

Nagyobb kompresszor segíthet?

Figyelt kérdés

Pár éve vettünk egy Parkside kompresszort otthonra. Leginkább alkatrészek, mezőgazdasági gépektisztításra, tömlők felfújására volt eddig használva.

Szeretnék légkulcsot használni otthon, sokszor jól jönne. Kaptam kölcsön egy Parkside légkulcsot, elsőnek a kocsik kerékanyáját sem lazította le. Vettem hozzá 13mm-es belső átmérőjű tömlőt, így már boldogul vele, de komolyabb dolgokhoz így sem jó. Vettem végül egy Castex 1492Nm-es légkulcsot, amit többen dicsértek. 46-os kerékanyát leszedte, stb...

Próbáltam elsőnek autó kerékcsavart kitekerni, érezhetően sokkal könnyebben boldogult vele, mint a Lidl-ös. Viszont próbáltam pl 30-as kerékanyát leszedni a traktorról vele, de sikertelenül.

Mi lehet a probléma?

Olvastam olyat, hogy a kompresszor légszállítása lehet gyenge. Ezt nem igazán értettem, egy tartályból 8 baron kiáramló levegő mindenhogy ugyanannyi azonos tömlő átmérő esetén, nem? Vagy félreértem?



2021. jan. 6. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy kicsi a tartály, és ahogy fogy belőle a levegő nem tud utána menni teljesítménnyel a kompresszor.


Két megoldás lehetséges: Nagyobb kompresszor, vagy kiegészítő tartály.

2021. jan. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy villanymotorral hajtott,kéthengeres(40 éves) Zil kompresszorom van.13 Bar-nál kapcsol ki aspec nyomáskapcsoló.

Szintén a Lidl-s légkulcsom van,igaz,hogy én robogók javításával foglalkozom,jórészt ahhoz kell...

A tapasztalatom szerint a légkulcsnak rengeteg levegő kell(nagy tartály),és bizony 7,5~8 Bar-nál kezd élni.

A saját Dacia Dusterunk kerekét is úgy szedi le,ha megvan a legalább 9~10 bar.

2021. jan. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elég gyenge, én is nagyobb tartályos verzióval próbálkoznék.
2021. jan. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Hippodrom ***** válasza:
8 baros kompresszor elég neki,de az 50L az kevés.Legalább 100L-es kompresszor kell,ami 2 hengeres.Viszont ezek a kompresszorok nem tudnak folyamatos 8 bart.A levegőt a kompresszorból ne a gyorscsatlakozón keresztül használd,hanem a tartály végén vedd ki a dugót és oda köss.A légkulcson ne használj lehetőleg hosszabbítót vagy átalakítót,mert azok majdnem felezik a nyomatékát.Én ezekkel a módszerekkel JCB munkagépeken 1200Nm-es légkulcsal lazítok és lehúzok gond nélkül.
2021. jan. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben akkus ütvecsavarozót vennék, annyiért amennyiért kapsz egy olyan kompresszort, amivel már dinamikusan tudsz dolgozni egy közel 1500Nm-es légkulccsal, kapsz egy ugyan ekkora nyomatékú akkus gépet, 1 akkuval. A közepes légkulcs már nagyon "zabálja" a kompresszort, tartály és teljesítmény is kell a jó munkavégzéshez.
2021. jan. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Teszek hátra egy új csatlakozót. Kipróbálom elsőnek ezt a megoldást. Ha ez sem elég, akkor jöhet a nagyobb tartály, már csak azért is érdekel, hogy mi fog segíteni.

Jelzek majd a fejleményekről, köszönöm az eddigi válaszokat!

2021. jan. 6. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!