Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Rejtély! Mi okozhat ilyen...

Rejtély! Mi okozhat ilyen apró sérüléseket az ablaküvegen? (Kép)

Figyelt kérdés

[link]


Mielőtt mindenki rávágná, hogy flex, heggesztés, stb, nem az miatt van. A képen látható ablak 3 hónapja került be vadi új, és nem volt rajta sérülés. A belső oldalán azonban megjelentek ezek a fekete, 1-2 mm-es foltok. Nem lehet őket eltávolítani, olyan mintha valami szikra beleégette volna, de se nem flexeltem se nem heggesztettem a lakásban soha. Ami még furcsább, hogy egy másik ablakon is találhatóak ugyanilyen sérülések szintén belül, bár az már így jött a lakással együtt, úgyhogy gondoltam az előző tulaj tette tönkre. Viszont ez az üveg új, előttem rakták be, semmi baja nem volt. Totálisan értetlenül állok a dolgok előtt.


2021. febr. 9. 13:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha szikrától van, akkor szemcsésnek kell lennie, és végighúzva a kezedet, érezni is.

Ha nem érzed, akkor valami piszok. De azt is derítsed ki, hogy belül, vagy kívül van. Ha nem érdes, megpróbálhatod késsel vagy pengével vakarni, reagál e arra.

2021. febr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez légyszar.
2021. febr. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Lehet festék is

Higitóval próbáltad mar lemosni?

2021. febr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Belül van, és szerintem szemcsés. A bal oldalon látszik egy, amiről lekapartam a fekete koszt, és ott maradt a szemcse, mintha belelőttek volna valamivel. Csak 1-2 mm, szóval szikra gyanús, de nem volf szikra a lakásban soha...
2021. febr. 9. 13:53
 5/15 anonim ***** válasza:

Tényleg olyan, mint a légyszar, de lehet látni azt is, hogy bele van vésődve az üvegbe. Azt pedig a légyszar nem szokta.

Vagy a légy hegesztett. :D

2021. febr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szoba vagy konyha ablak?
2021. febr. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nappalis ablak, nem főzünk mellette. A másik ablak, ami régóta ilyen szintén nappalis. Lehet van valami maróanyag a levegőben? :D de a heggesztő légyre is pont ekkora esély van
2021. febr. 9. 14:21
 8/15 anonim ***** válasza:

Lehet bukóra nyitni?

Nem lehet, hogy a felső szomszéd az ablakban dohányzik és az ő hamuja okozza?

2021. febr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szellemjárásról már hallottam, de hegesztő szellemekről még soha.

:)

2021. febr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem lehet bukóra nyitni. Az egyetlen, amire gondolni tudok, hogy így lett berakva, és senki nem vette észre. Sztem ki lesz cserélve, aztán ha a következő is ilyen lesz, hívom a szellemírtókat.
2021. febr. 9. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!