Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Autó hangszigetelés milyen...

Autó hangszigetelés milyen anyaggal érdemes?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam,hogy veszek kőzetgyapotot 2 cm vastagot,mert jó hő-hangszigetelő,padlólemezt,doblemezt szigetelném.
2021. máj. 15. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Kőzetgyapot porlik, és nemigazán hiszem, hogy azt szeretnéd beszívni, még ha burkolat mögé is teszed, meg 2 centivel nem sokat ér, sőt szerintem észre sem veszed, hogy beraktad. Ha olcsón szeretnéd megúszni, akkor inkább vegyél polifoamot, azt méterben tudsz venni barkácsáruházakban. De léteznek kimondottan erre gyártott termékek.

[link]

2021. máj. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt találtam 2 cm vastagban.

2021. máj. 16. 08:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Van többfajta vastagságban, barkácsáruházakbam olyant is kapsz amin van egy alufólia réteg.
2021. máj. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy egy anyagot nem arra akarsz használni, amire az való, illetve alkalmas. Gondolok itt a polifoamra. A polifoam megszívja magát vízzel, párával, olajköddel, porral, és a vége az lesz, hogy ott áll a padlólemezen egy saras szmötyi ami elkezdi rohasztani a kasznit. Nem beszélve arról, hogy ha olyan helyre rakod be kifejezetten tűzveszélyes is lehet, mind a polifoam mind a kőzetgyapot.


Lehet autós boltban direkt a célra készített egységeket kapni, felhasználási felülettől függő minőségben elkészítve (gondolok itt arra, hogy motortét, doblemez, padlólemez, stb.). Viszont ezek minősége hangszigetelés szempontjából erősen megkérdőjelezhető.

[link]


Vannak autóhifihez használt csillapító elemek, ezek normálisan hangszigetelnek, ha jól rakod fel nem potyog le, vékony így nem kell a helyigényéhez alkalmazkodni, viszont nem olcsók.

[link]

2021. máj. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!