Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel ragasszam fatáblára a...

Mivel ragasszam fatáblára a hungarocell lapot?

Figyelt kérdés

Iskolai faliújságot szeretnék készíteni költséghatékonyan. Adott 4 db 90x135 cm-es festett fatábla, erre ragasztanék 1 cm vastag hungarocellt, majd befedném textillel. Tudom, hogy van polisztirolragasztó, de kicsit olcsóbb alternatívaként alkalmas lehet erre a tapétaragasztó? Vagy ha nem, akkor valami mást tudtok javasolni?

Előre is köszönöm.



2021. aug. 22. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:

A polisztirol ragasztó sem drága.


Ez pl 1.100 Ft, és elég neked 1 tubussal ehhez a mennyiséghez.


Viszont 1 cm polisztirol helyett min 2 cm vastag EPS 100at javaslok, az 1 centisnek nagyon nincs tartása.


[link]



[link]

2021. aug. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nézegettem a vastagságokat, azt gondoltam, táblára ragasztva jó az 1 centis is, hogy gombostűvel papírlapokat, max. dekorgumit tűzzek rá, de akkor erre is soványka?
2021. aug. 22. 13:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vékony.

1 centis parafa jó erre, vagy min 2 centi EPS.


EPS-ből is inkább EPS100 (100kg/m2 terhelhetőség), vagy XPS (expandált polisztirol, ezt ragasztják oldalfalra, ez nem hullik darabjaira mint az EPS).

2021. aug. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2021. aug. 22. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!