Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Épített zuhanytálca/fülke...

Épített zuhanytálca/fülke mintájára fürdőkádat lehet csinálni? Hogyan? Ötleteket kérek.

Figyelt kérdés
Nagyon rossz beosztású a fürdőnk, zuhanykabint nem tudunk tenni, mert nincs hova...viszont az ablak alá tennénk kádat, de mivel 135 cm a szélesség, ezért nemigen van megfelelő méretű kád. Szóval, valami mozaikcsempés kád/kis medence jellegű dolgot ki lehetne alakítani? (tégla építésű társasház, 2. emelet)ilyen zuhanykabinokat néztem inspirációnak : [link]
2010. szept. 3. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyik Lakáskultúra vagy Szép Házak újságban láttam már ilyet. A párom kutyakozmetikai szalonjában is hasonló képződmény van a kutyák fürösztésére, gondolom mérettől függően elkészíthető "humán-konform" változatban is.
2010. szept. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Láttam már ilyet egyszer, amikor házakat kerestünk/néztünk vétel céljából, de nem tetszett. Kb 90x150-es medence volt kicsempézve, kb 1 m magas fallal, emlékeim szerint. baromi sok víz kellett volna bele, és kényelmes se lehetett.


Az épített zuhanykabin más, abban állni kell, nem ülni.


Egyedi méretű kádat viszont biztosan találni a neten, még 135 centiset is.

2010. szept. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A 2. válasz elég mókás...

Az, hogy láttál egy naaaagyot, ami nem tetszett, nem jelenti, hogy nem lehet kicsit építeni.

És feltételezem, a kérdező sejti, hogy a zuhanykabinban állni kell.


A kérdezőnek:

Igen, láttam már kádat, épp olyan mozaikcsempéset, amilyen a mutatott fotón van (persze más színűt :)).

Mesterembert nem tudok hozzáajánlani, de érdeklődj pl. itt [link]

2010. szept. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyik barátnőmnél van ilyen, én fürödtem is benne. Bár az nem mozaik-, hanem sima csempével van kirakva.

Jól néz ki, de valóban nem túl praktikus. Például sokkal nehezebben, lassabban melegszik fel az oldala, nyom a fuga, valamint az is úgy van megépítve, hogy rengeteg víz kell bele. Amúgy a megoldás nekem is nagyon tetszik, én is hasonlót szeretnék csinálni majd, szintén mozaikcsempéből.

Amire szerintem érdemes figyelni: ne legyen aránytalanul magas az oldala, mert rossz érzés beleülni, ha nem látsz ki fölötte (ez gyerekekre hatványozottan igaz), gömbölyítsd le az oldalát - kényelmesebb és spórolósabb is, valamint építsetek alá fűtéscsövet akkor is, ha nem padlófűtésetek van, télen áldani fogjátok, valamint a gáz- vagy villanyszámlát is csökkenti (nem kell tűzforró vizet beleengedni, csak langyosat).

2010. szept. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nem túl praktikus, , és elég drága is lesz, a vízzárást meg kell oldani normálisan ami nem egyszerű.

Jobban jársz ha keresel egy megfelelő kádat.Pont akkora nem biztos, hogy lesz, de 5-10 cm-el kisebbet ha találsz akkor azt be lehet tenni.

2010. szept. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Van ilyen méretű kád is, jobban jártok vele, ha készen veszitek.

Ha becsülettel, normálisan, megfelelő anyagokból építtetitek meg a csempés/mozaikos kádat, a komoly szigetelések, spec. anyagok miatt sokkal drágább lesz, mint a készen vett kád. Plusz jön a falaiba szinte kötelezően beépítendő fűtés (a később azt működtető energiáal is számolj!), különben belefagysz, ha beleülsz, a csempe vagy mozaik vágni fogja a fenekedet (gondolom, nem fürdőruhában fürdenél, mint a strandon :=) ), számolj a hatalmas vízigénnyel, hacsak nem egy nagyon profi szakit találsz, aki csillagászati munkadíjért hajlandó (és képes!!!) szép, íves oldalakat kialakítani.

A sógorom anno egy kisebb vagyonért ilyet építtetett a házukba, aztán pár év múlva szétszedték és mégis kádat raktak be :=), szóval van közeli tapasztalat.

2010. szept. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nekem is iszonyat kicsi a fürdőm, ráadásul akkora ablak van benne, hogy egy 2x akkora helyiségbe is elég fényt adna.


én épített zuhanykabint csináltattam pont az ablak alá. ott volt régen a kád. minden tökjól használható, fürdés közben nézegethetem a várost :D

2010. szept. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Szia ! Nekünk épített kádunk van , a férjem csinálta , nincs alatta fűtéscső , nem fagyunk bele , nem kell bele rengeteg víz ... meg nem tudom még mit nem írtak róla az elöttem írók . Nekünk nagyon bevállt , ha érdekelnek a részletek írj privit , képet is tudok róla küldeni meg részletes leírást a készítéséről .
2010. szept. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

aszimmetrikus sarokkádat akartunk volna, de a 140 cm-es a legkisebb hossz belőle...a szimmetrikusból 130×130-as van, de azzal nem nyernénk túl nagy helyet. Mindent magunk csinálnánk, de okosan szeretnénk csinálni, ezért tervezgetünk már most (1,5-2 év múlva lenne elég pénzünk a fürdőre + addig tervezgetünk)


A lekerekítésre mi is gondoltunk, és meg is tudnám csinálni valószínűleg, bár eddig csak kicsiben mozaikoztam ;) (virágcserép), de addig még van idő gyakorolni.


a fűtése nem tudom, hogy megoldható lenne-e, de utána fogunk olvasni. Gázunk nincs, távhő van, de mivel előre láthatólag át fog állni az erőmű szénről gázra, már megvan a bojler helye és az előzetes árajánlat a vezérelt óra helyének és az átkapcsoló automatika kiépítésére. Persze nem akarunk leválni a távhőről, csak kiegészítő rendszert akarunk.


első: köszi, beugrok a könyvtárba, hátha megvannak nekik a régi számok, vagy a magazinok honlapján érdeklődök


második: eleve 135 cm max hossz, de mivel ez a külső hossz, a belső 120/115 cm-nél nem hosszabb ---amúgy általában zuhanyzunk amúgy is, de nem tudunk berakni zuhanykabint, csak ha kivennénk az ablakot vagy 20 cm szélesre cserélnénk :S


tegnap 11:31 Sejtem, hogy drágább lesz, de iszonyat kicsi a hely, az a vicc, hogy valamelyik nap épp azon gondolkodtam, hogyha állapotos leszek, hogyan fogok bemenni a fürdőbe, mert a mosógép és a fal közt belavírozni most is nehéz, pedig nem vagyok kövér :S


tegnap 13:27 tudnál képet rakni róla, hogyan néz ki? Műanyag ablakod van mellette?

2010. szept. 5. 09:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Aki megkeresett ezzel kapcsolatban mindenkinek írtam e-mailt, ha valaki nem kapta meg jelezze! Köszi! ( nálunk van épített kád)
2011. jan. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!