Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Forrasztható/Szerelhető LED...

Forrasztható/Szerelhető LED csík választás mozgásérzékelővel egyedi megvilágításhoz?

Figyelt kérdés

Helo!


Abban szeretnék segítséget kérni, hogy milyen piacon lévő LED csíkot lehet úgy vágni, hogy utána meg tudom toldani.

Itt egy kép az elképzelésről:

[link]


Tehát nekem 3 szelet kellene, aminek a végeit munkahelyen össze tudom forrasztatni villanyszerelő kollégával. Gondoltam arra is, hogy függőlegesen teszem és akkor el tud fordulni a sarkon, csak én ezt ágy alá szeretném hangulat világításnak (pl este kimész WC-re stb) és jó eséllyel jobban/erősebben világít, ha rendesen lefelé néz, nem oldalasan.


A másik, ha 360 fokos mozgás érzékelőt szeretnék rá (tehát ne én kapcsolgassam, csak mozgásra kapcsoljon fel X időre, amit a mozgásérzékelő ad meg), a mozgás érzékelőnek 230V kell, vagy elég neki a kisebb 3,5;5;12V (amire az adapter lefojtja a feszültséget)? Hogyan kell/érdemes összerakni? Hálózati 230V -mozgásérzékelő-adapter-LED vagy hálózati 230V - adapter-mozgásérzékelő-LED



2021. nov. 14. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen kábeles átvehetők, nem kell forrasztani sem

[link]


[link]


Ez jó minden szalaghoz

2021. nov. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vannak fillérekért irányfényt szolgáltato, konnektorba dughato megoldások erre.
2021. nov. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. köszönöm a linkeket

2. igazad van, valóban van irányfény is, csak én érzékeny vagyok a fényre alváskor, engem pl az már az zavar ha látom a piros fényt meg a monitorok narancssárga "kikapcsolt" fényét az elosztón csukott szemmel. Ettől függetlenül valóban nem lenne rossz az sem, de ez így legalább dizájnos is lesz :D

2021. nov. 14. 13:12
 4/4 A kérdező kommentje:
"...a piros fényt az elosztón meg a monitorok narancssárga "kikapcsolt" fényét..."
2021. nov. 14. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!