Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fafelületet mivel lehet...

2105as kérdése:

Fafelületet mivel lehet időjárástól legjobban védeni?

Figyelt kérdés

Házhoz hozzá lett építve egy szoba, amire külön tető került, régebbi fajta. Pár éve újra lettek kenve a kúpok és a tető széle fával van rögzítve. Viszont a fa elkezdett szét jönni és amivel a kúpot kente az ember az az anyag is szét málik.

2 vagy 3 méter deszkákra akarom kicserélni az oldalát, ami megtartja a cserepet és a szelet is elbírja. Egészet cserélni pénz miatt nem tudom.

Milyen anyaggal vonjam be a fát, hogy ne egye meg az időjárás? Elvileg minden elpusztít, de 3-5 évet ha kibír az nagyon jó lenne.


Szilikon vagy kátrányos anyagra gondoltam, de konkrét termeket még nem találtam, vagy létezik jobb?

Illetve fához sem mereven ragaszkodok, esetleg valamilyen műanyag léc -szerűségek léteznek erre a célra?



2022. jan. 17. 16:55
 1/4 Valentino BROssi ***** válasza:
Ha beépítéskor nem volt kezelve akkor most már semmit - eladhatod tűzifának, mert impregnálva gondolom nem volt, azért esik szét.
2022. jan. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A mostanit, ami fent van az kuka. Új fát vennék és azt akarom valamivel kezelni.
2022. jan. 17. 17:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Például bádogozással tudsz védekezni.
2022. jan. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bádoglemezt kell rá tenni minden esetben.
2022. jan. 18. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!