Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Zártszelvényt hogy szokás...

Zártszelvényt hogy szokás lefesteni?

Figyelt kérdés

Szokás alapzózni aztán lefesteni vagy mi má kapni olyat ami 2 az 1ben? Meg kell tisztítani elötte a fémet?


Mi helyzet a régivel amin felületi rozsda van?


2022. jan. 21. 09:33
 1/4 simad ***** válasza:
Ki csiszolod belőle a rozsdát utána be kened kicsi rozsdaoldóval hogy biztos ami biztos. Utána festheted le. De az az igazság hogy ígyis úgyis kijön a fémen télen. Lehet hogy nem 1 év hanem 3.
2022. jan. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A rozsdásat lecsiszolom négertárcsával fémig, utána jön a rozsdamaró. Száradás után kicsit lecsiszolom vagy lemosom tiszta vízzel, portalanítás, alapozó, fedőfesték.

Az új, fekete olajos zártszelvényt lemosom ultrás vagy mosogatószeres vízzel, utána rozsdamaró, hogy passziválja és a maradék olajat lebontsa, a többi ugyanaz mint előtte.

2022. jan. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hammerite
2022. jan. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vagy húsz éve csináltam kaput, még hibátlan a festése .

Brigéciollal zsírtalanítottam, drótkoronggal munka előtt, illetve hegesztés után a varratoknál alaposan végigjártam, portalanítottam, hígítós ruhával áttörőltem, Durol alapozó után jött a két réteg fedőfesték.

Egy-két év alatt akkor megy tönkre, ha nincs előkészítés, tisztaság.

2023. júl. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!