Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fürdőben, a lefolyó tisztítóny...

Fürdőben, a lefolyó tisztítónyílásba milyen szert öntsek ami segít a részleges duguláson?

Figyelt kérdés
2022. jan. 24. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
A wc pumpa szokott ezen leginkább segiteni.
2022. jan. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem a Tub.O.Flo lefolyótisztító vagy a tiszta lúg+ só keveréke vált be a legjobban.
2022. jan. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
trisó forró vízben oldva+ wc pumpa.
2022. jan. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Milyen a lefolyó? Rendesnél valóban legjobb a pumpás megoldás. De mivel azt mondod tisztító nyílás, én ilyen csíklefolyóra asszociálok. Nekem az van, hát, szép de nagyon utálatos takarítani. Ott a pumpa nem játszik, mert ugye nem fér le. Vagy öntesz bele mindenféle csodadolgot, vagy fogod és kézzel belenyúlsz. A lefolyótisztító gél nekem nem jött be ennél a típusnál sajnos :(
2022. jan. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A lefolyó tisztító ha nincs szakszerűen legpumpálva az akár nagyobb bajt is csinálhat.

A trisó és forró víz ami nem árt és oldja a zsíros lerakódást.

2022. jan. 25. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vízpumpa és a zuhanyrózsa vízsugara. A zuhanyrózsát (amennyiben kivitelezhető) egy kis pumpálás után illeszd rá a lefolyóra amennyire tudod. A hálózati víznyomás sok mindent ki tud pucolni.
2022. jan. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 ulmi válasza:
Egy helyi duguláselhárító szakember szerint a recept: szódabikarbóna + ecet +forró víz.
2022. jan. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én is ezt a módszert ismerem: szódabikarbóna + ecet + forró víz. Nem tudom, mennyire jó ez a lefolyónál... vagy mennyire tesz jót a vízhálózatnak.
2022. jan. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kisebb, közeli duguláshoz és a bűzzáró tisztításához a boltban kapható tisztítósót szoktam használni. Nagyon erősen lugos, bőrre, szemre vigyázni! Nagyon fel is forrósodik, nem árt arra is figyelni!


Olcsón kapható is egy acélszálas tisztító is, amit tekerni kell a csőben, belefúrja magát a dugulásba, és közben ledörgöli a cső falát is. Én a Lidl-ben vettem egy 3 méter hosszúságút.


Ha nem segít a tekerős tisztító, vagy nem elég a 3 méter, akkor bevetjük a nagyágyút, a következő eddig még mindig segített: Kétszemélyes munka, együtt szoktuk csinálni a párommal. Van egy 30 méter hosszú 1/2"-os locsoló csövünk. Egyik vége a csapra megy, a másikon nincs semmi, és kissé lekerekítettük, hogy könnyebben csússzon. Eddig még mindig csak a mosogató dugult el, főleg mióta mosogatógépet használunk. Beledugjuk a locsoló csövet egy méternyire a falba lévő lefolyócsőbe, majd egy ronggyal szorosan körbetekerjük és nagyon erősen nekiszorítjuk a lefolyócső végének a rongyot. (ezt többnyire a párom szokta csinálni, mert nagy erő kell hozzá, 3 bar víznyomás felett az én erőm már kevés.) A rongy eltömíti a vízvezeték cső és a lefolyócső közti rést, így nem spriccel, csak egy kicsit csöpög. Ezután a párom megnyitja a csapot (és készenlétben áll, hogy rögtön elzárja, ha szólok). Van úgy, hogy a víznyomás rögtön kilöki a dugulást. De ha nem, akkor elkezdem betolni mélyebbre a csövet. Viszonylag könnyen megy, mert a csővön kifolyó víz még a kanyarokon is átsegíti. Nálunk kb. 6 métert kell bedugni 3 kanyaron át, 6 méter után éri el a 40-es lefolyócső a 110-es csövet. Ilyenkor a víz közvetlenül éri és bomlasztja a dugulást, meg maga a cső is nyomja, még mindig sikerült így a tisztítás. Amikor visszafelé húzom, addig is folyamatosan nyitva a csap, és a víz át is mossa a csövet. Csak a legutolsó pillanatban zárja el a párom a vizet, mielőtt a cső vége elérné a rongyot.

2022. jan. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Néha egy hosszú vékony kötőtű is segíthet,ha a dugulás fent az elején van.
2022. febr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!