Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vakolás segítség! Lepereg a...

Vakolás segítség! Lepereg a fele amikor meghúzom léccel, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek! Egy 2 m2-es mennyezetről van szó. Először két vezető sávot szeretnék föltenni, ehhez felraktam apró gipsz golyókat akkora távolságra ameddig a vízmértékem elér. Száradás után lecsiszoltam őket hogy vízszintbe legyenek. Bevizezem a falat két gipszgolyó között, majd feldobálom a vakolatot a gipszgolyók közé, és errko fogok egy lécet vagy a vízmértékemet es megpróbálom lehúzni a felesleget, de lerántom vele a a jót is....
2022. febr. 7. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen vastagon akarsz vakolni?
2022. febr. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én amatőr vagyok, tehát az én módszerem nem ez..először is ne legyen sovány a massza(túl kövér se) valamilyen spricnivel nedvesítsd be a mennyezetet, majd nagyobb kanálra, hóblira tegyél masszát, és kend a plafonra..ehhez türelem kell. 2 nm-es mennyezetre nem tudom elképzelni hogy dobod fel a maltert. Kicsi a hely, a zöme visszajön.


Tehát lassan , türelemmel felkenni..cement ugye van benne?


Esetleg csemperagasztó nem lenne jobb? 2 m2 az semmi.

2022. febr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Durva vakolatot szeretnek elsore. Hat van ahova csak 0.5 cm kene, mashova 2 cm, mert nem egyenletes a mennyezet. A vakolatot 4-5 kanal mosott osztalyozott homokbol csinalom (0-4 mm kozotti szemcsemerettel), ehhez adok 1 kanal cementet es 1 kanal meszet. 10 cm-es spaklival csapom fel, felmegy eleg jol. Sot ha megutan ugyanoda dobok vele, az is odaragad. De amikor a felesleget szeretnem lehuzni akkor potyog le. Varnom kene par percet miutan lehuzom leccel?

Van zsakos vakolatom is, azzal meg nem probaltam mert szeretnem elhasznalni ezt a homokot ami van itt nekem, mert fennmaradt nagyon sok belole.

2022. febr. 7. 19:42
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha nem kene elhuznom akkor siman jo lenne masnapra megkotne szepen, de akkor hogy oldom meg hogy vizszintbe legyen?
2022. febr. 7. 19:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kevés a mész
2022. febr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertem minek szoszolsz sajat keveressel ha nyilvan nem ismered a szukseges aranyokat.
2022. febr. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is (pláne ilyen kis felületre) előkevert anyagot javasolnék. Nedvesíteni kell a felületet, majd hígat keverni és azzal fellocsolni (ez képez tulajdonképpen egy tapadóhidat). Megvárod még megköt és utána lehet felhordani a megfelelő sűrűségű anyagot. Ez ilyen sajnos, hogy egy része a padlón köt ki, azt felszokták szedni, újra megkeverik, visszadobálják. Megpróbálhatod felhordani glettvassal, ha azzal úgy érzed kevesebb megy a földre! Mindenesetre én pl. neki se álltam a hétvégi házban, mert tudom mivel jár, úgyhogy álmennyezet - gipszkarton.
2022. febr. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gúzold le, ahogy előző írta. 30-60 cm távolságra fogatsz fel léceket. Szintezd ki, lesz egy szamárvezetőd. És használj zsákos vakolatot!


A homok meg jó lesz máskor...

2022. febr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egy nagyon jo video [link]
2022. febr. 9. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!