Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Érdemes otthon nekiállni 3 cm...

Érdemes otthon nekiállni 3 cm vaslemez hagyományos (a legegyszerűbb) (D = 125) flexelővel vágni kb. 1 méter hosszon?

Figyelt kérdés
Egy 1m x 2m 3cm-es vaslemezt kellene félbevágni...
2022. febr. 22. 12:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

3cm vastag?

A "Kisflex" megijed tőle, ha a közelébe viszed!

Esélytelen!

2022. febr. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
3cm? Ember, mi ez, pancelauto kulso boritasa?
2022. febr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Majatom ***** válasza:
A 125-ös korong szerintem át sem éri, így az a helyzet, hogy nem csak nagyon macerás, hanem nem is lehet vele megcsinálni.
2022. febr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ez egy ilyen tábla vaslemez így árulják három centitől indul felfelé 4 5 6 centi vastag.... Nekem a fele is elég lenne bár azt hiszem akkor is meg kellene venni az egész táblát... Illetve kétfelé vágva el tudnám vinni személyautóval.

Szerintem lemondtam arról hogy el vágjam a kis flex m l.... A cég nem darabol nincsenek erre berendezkedve... Egyben szokták tőlük elvinni az ilyen vas táblákat. Másfelől azt gondolom hogy ha egyéb akadálya nem lenne el lehetne vágni talán a három centit ha az ember pontosan ki tudná mérni hát végül is ki lehetne mert meg vonal az na és akkor kétoldalról támadná meg a lemezt.

2022. febr. 22. 14:29
 5/17 Majatom ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy egy ilyen vastag vaslemez az nehéz, kb. 8 kg/dm3. Konkrétan az az 1 m * 1 m-es fél tábla: 10 dm * 10 dm * 0,3 dm = 30 dm3 * 8 kg = 240 kg. Szóval elég nehéz lenne berakni egy személyautóba.
2022. febr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
nem csak hogy nehéz lenne, valószínű a kocsiban is sok kárt tesz
2022. febr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát az az igazság hogy én nem számoltam ki de amikor telefonon érdeklődtem megkérdeztem hogy ez milyen nehéz lehet és azt mondta az illető férfi hogy 48 kg. Nem gondoltam bele meg nem gondolkodtam rajta de szerintem is kellett volna hogy keveselljem. Nem tudom neki hogy jöhetett ki a 48 kg ¿???
2022. febr. 22. 16:01
 8/17 A kérdező kommentje:
Szerintem ő az egész táblát számolta, ami ugye az általad leírt szerint ki is jön 480 kilóra.... Csak ugye az nem 48 kg... Hoppá hoppá
2022. febr. 22. 16:04
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem mm az? Kereskedelmi forgalomban nem nagyon arulnak 3cm vastag vas lemezt, ez nem olyan anyag hogy leveszed a "polcrol". Ha mm-ben merik meg a suly is stim.

Mi fel m hosszan vagtunk mobil kezi szerszammal 2cm vastag acel munkalapot. Az sem volt egyszeru, a helyszin miatt eleve nem hasznalhattunk sarokcsiszolot, orrfuresz elvitte 3-4 fureszlappal. De a 3cm az baromi vastag, meg ha neki is allsz valamivel, a vagas olyan lesz mint az Alpok.


Ha nincs mas megoldas, akkor valami olcso 230mm-es sarokcsiszolobol 2-3 darab, pohentetve, felvaltva oket, meg vagy 30 vagokorong.


Autoba be lehet rakni, mi is kollegaval ketten raktuk be a 200*120*4cm-es aluminium tablat (froccsonto szerszam hutolap, 2*2cm vastag alu osszecsavarozva) a Transitba. Az is negyed tonna korul volt. Szemelyautoba 4 jokotesu legeny be tudja rakni 4 sarkanal fogva. Kivenni rosszabb lesz. 🤭 De egyszerre ne rakd be a kettot, fel tonna telibe a hatso tengelyen egy szemelyautoban mar karosodast okozhat, kettoszor fordulj. Negyed tonnat boven elbir barmilyen auto.

2022. febr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi! - most már teljes a káosz legalábbis bennem mert lehet hogy mm bizonyos körülményekből én is arra gondolok..... Ma mégiscsak oda kellett volna mennem megnézni de holnap vagy holnapután szerintem megnézem vagy ha később is mert ez így már tényleg eléggé talányos. De felhívom azt az illetőt akivel a múltkor beszéltem aztán akkor nem is kell megnéznem legalábbis abban az értelemben hogy mm vagy cm. Mert ha csak millik-ől beszélünk, akkor szerintem na jött meg lehetne megoldani egy 125 ös flexelés akár na mondjuk 3mm vasat szerintem.... És nem kell hogy szép legyen a vágási felület mert olyan helyre megy.
2022. febr. 22. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!