Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hol tudnék hegeszteni tanulni?

Hol tudnék hegeszteni tanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kb 3 éve szereztem meg a hegesztő bizonyítványom viszont legutobb a vizsgán hegesztettem szóval azóta jóval “rozsdásabb” vagyok, fénykoromban sem voltam kimagasló tehetség, inkább középszerű ahogy azt a hármas szakmunkás bizonyítványom is tükrözi, az lenne a kérdésem hogy hol lenne mód gyakorolni a hegesztést hogy eltudjak helyezkedni vele? Legfőképp TIG és MIG/MAG hegesztési technikáimat szeretném tovább képezni. Hegesztőgépet és anyagokat venni nem lehetőség mivel pénz szűkében vagyok és egy panel albérletben is élek

2022. márc. 22. 05:30
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Ha olyan helyre mész dolgozni.
2022. márc. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, mélyvíz. Aztán esélyesen csak a tig szorul gyakorlásra, azt meg meg tudod oldani "parasztban", negyvenezres inverterrel, szelepes munkakábellel meg egy nagyobb szénkefével. Persze kis bakköszörű is kell, meg volfrám és hozaganyag, na meg reduktor, de gyűjteni jóformán csak a palackra fogsz.
2022. márc. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok munkahelyen gyakorolni, mivel a legtöbb helyen be sem hívnak mivel egy perc gyakorlatom sincs a szakmában, másrészt pedig ahol meg igen ott nevetséged béreket ajánlanak és elvárják már-már hogy minősített hegesztő szinten dolgozzak.
2022. márc. 22. 16:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Valahol minimálbéren neki kell indulni. Elvárják a szép munkát mindenhol, persze. Ez olyasmi, amit kis nyomás alatt hamar elsajátít mindenki, aki nincs abba beleveszve, hogy ő miért nem.


Kisebb műhelyeket kell végigkilincselni, néhol pont kéne az ember, csak nem akarnak annyit fizetni, amennyit a tényleges öreg rókák kérnek. Persze akik ott nyomják évek óta, azoknak nem emelkedik a bére semmit, csak ha kötelező. Ez az ára annak, hogy nulla gyakorlattal, külön berozsdásodva el tudj indulni. És piszok sok helyen kell járj, és ott kell hagyd az elérhetőségedet mindenhol.

2022. márc. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de nem engedhetem meg magamnak jelenleg hogy szarul keressek, minimálbérért meg alapból sem mennék dolgozni
2022. márc. 23. 03:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Tudsz jobban keresni? Az nagyon jó, gyűjtögetve elérhető egy jobb tig cucc is, amivel nem csak fullon tarthatod a magabiztosságot, hanem még vállalhatsz is komolyabb munkákat, meg persze orrba-szájba gyakorolhatod a minősítéseidet megszerzésükig és utána is.


Ha nincs kilátásban jól fizető munka, akkor viszont kár elmélkedni, elindulnod kell valahogyan, arra kell tetszőleges, működő tervet kiötölj.

2022. márc. 23. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, jelenleg 3 műszakban ugyan de bőven minimálbér felett keresek, ami kell is mert elég sok kiadásom van. Köszönöm a válaszokat
2022. márc. 23. 04:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy hosszabb távú, párezres törlesztőrészletű hitelt is fontolóra vennék, a fellelhető legalacsonyabb összköltségűt kiválasztva azok közül, amik garantáltan annyik is lesznek. Gyakorlatilag ilyen 5000 körül 3-4 évig lízingelnéd a cuccot, közben ha tényleg akarod, mindent kihoznál belőle. Oké, izomból gyakorolva tud még egy 10-es lenni mellé az anyagköltség mindenestül, de azért bőven nagyon szép adag gyakorlás az is, ami feléből kijön. Meg azért 1 év után nem létezik, hogy ne tudj nagyobb bérért elhelyezkedni jó awisként, és még a cucc is felszabadul fusira.
2022. márc. 23. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!