Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az osb lap lefestése lazurral...

Penti kérdése:

Az osb lap lefestése lazurral kültérre előtt jó-e ha lenolajjal impregnálom vagy ha az nem jó akkor mivel?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 17. 16:48
 1/5 anonim válasza:
35%

Szerintem az OSB kültérre ronda, attól senki nem menő, h most drága és mutogatja az udvarán a drága osb-t. Mint cigány 30 éves mercédessel rajul.


Lazúr előtt van ilyen pác, ami kártevők ellen van, meg gombák ellen.

A vágási éleket bármivel kened, többször kenjed, ott gyorsan beszívja, az alap felület úgy tudom valamelyest kezelt. (Én nem használok OSB-t)

2022. ápr. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 L.. István ***** válasza:
31%
Az OSB kültérre csak ideiglenes megoldásként jó, kenheted akármivel. Használj inkább Betonyp-et, ha még nem vetted meg.
2022. ápr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

a lazur az vizesbázisú..ha alá olajjal mész, akkor az sehogysem jó.

Amit javaslok, hogy a lapokat vízszintes helyzetben többször kend át..akkor a tökéletes, ha a harmadik-negyedik réteg már fánylik, olyan mint a zongoralakk.

Nos erre akármivel rámehetsz(például csónaklakkal)


..vagy..

Csak olajjal kened be a lapokat..


A hülyeség jogát fenntartom magamnak.

2022. ápr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csináltunk egy wc-t osb-ből a kert végébe kb. 4-5 éve. Most bontottam el, teljesen tönkrement. Gondold meg, szerintem is jobban jársz cementkötésű lappal. Festeni sem muszáj.
2022. ápr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi épül az OSB-ből!

#4-es, ha építesz valamit OSB-ből kültéren és nem kezeled, attól nem tudom, hogy mit vártál...

OSB a lenolajat nehezen issza be.

Ha valami épület épül belőle, akkor javaslom ragassz rá homlokzati hőszigetelést (ha nincs szerepe a hőszigetelésnek, értsd nem fűtött épületre kerül, akkor elegendő egy pár centis is!) és ezt utána annak rendje, módja szerint kezeled, azaz dryvit háló, ragasztóval behúzod kétszer, majd ezt követően akár nemesvakolat, ha ennyit nem költenél rá, akkor szimplán lefested. Felragasztani azonban ragasztóhabbal kell és a sarkokat, szigetelőtáblák közepét ugyanúgy rögzíteni kell, lehet kapni erre a célra olyan tárcsás rögzítőt, amibe csavart tudsz tenni.

Ha nem akarsz hőszigetelést rátenni, akkor szimplán fellehet kenni ragasztóval is, azzal a ragasztóval, amivel a hőszigetelést szokták felragasztani, ehhez azonban előtte tapadóhidat kell képezni, Primer G-vel le kell alapozni az OSB-t, majd Harzo Power-B adalékot kell tenni a ragasztóba. Ezt a módszert azonban csak nútféderes OSB-nél javaslom, egyéb esetben az illesztéseknél esélyes, hogy idővel megreped!

Nyilván igaza van annak, aki betonyp lapot ajánl OSB helyett, de hát merem feltételezni, az OSB már fent van a helyén.

2022. ápr. 18. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!