Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kerti tárolót építek, kaptam...

Kerti tárolót építek, kaptam egy bontott tekercs páraáteresztő fóliát. Egyik fele fehér, másik barna. Melyik van kívül?

Figyelt kérdés
Lambéria mögé menne, aztán gyapot és osb.
2022. ápr. 30. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
oda nem páraáteresztő fólia kell..
2022. ápr. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 L.. István ***** válasza:
Egy kerti tárolóhoz nincs szükség ilyesmire. Gondolom nem lesz fűtve.
2022. ápr. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fehér befelé!

Kívülről lesz az OSB és belülről a lambéria? Mert akkor jól írta az első válaszoló, nem páraáteresztő fóliára van szükséged, hanem párazáró fóliára. Hőtükrös párazáró fóliát tűzz fel belülre, illesztéseknél 10cm-t feküdjön fel egymásra és össze kell ragasztani hőtükrös ragasztószalaggal. Bárhol ha kiszakad, ott be kell ragasztani, egységet kell képezni zárni kell vele, át kell futtatni a mennyezetre, nem muszáj egyben, megoldhatod ragasztással, ha valahol nyitva hagyod, akkor sz-rt ér az egész! A sorrend kintről befelé, OSB - szerkezet - gyapot - párazáró fólia - párnafa - lambéria. Kívül az OSB-vel valamit kell kezdeni mert megeszi az élet, vagy raksz rá EPS hőszigetelést vagy ha fával akarod burkolni na akkor van szükséged a páraáteresztő fóliára! Abban az esetben az OSB-re kerül páraáteresztő majd ismét (impregnált) párnafa majd arra a fa burkolat. Meglehet tenni azt is, hogy szimplán behúzod az OSB-t akár kültéri glettel, de ebben az esetben nútféderes OSB-t kell használni és legalább 18-ast, máskülönben az illesztéseknél meg fog repedni! Glettel úgy lehet behúzni, hogy Harzo Power-B adalékot használsz, így fenn marad a glett.

Ha most épül, akkor a tető amennyiben nem OSB borítást kap (nem zsindely lesz, hanem pl. cserép) akkor a tetőléc alá kell tegyél páraáteresztő tető(!)fóliát. Ha zsindelyt kap, akkor az OSB-re először zsindelyalátét kerül, majd felszögeled a cseppentőlemezt (ereszszegélylemez) és az oldalakra a szegélylemezt, majd ezután szögeled fel a zsindelyt. Két oldalsó szegélyhez és a cseppentőlemezhez oda kell ragasztani a zsindelyt zsindelyragasztóval, a többi lap egymáshoz fog ragadni ha megsüti a nap. 22-es OSB-t kell alkalmazni tetőhöz! Minden szög feje menjen sík alá, ne lógjon ki a szög sehol sem, ha elcseszed és ferdén vered be, akkor is sík alá kalapálod, és beversz még egy szöget. Szöget a középső ujjaddal és a mutatóujjaddal fogod, úgy, hogy a tenyered feléd néz, így ütsz rá egyet (nem nagyot, mert az fájni fog), tehát úgy nem lehet fogni a szöget, ahogy egy hosszú szöget fognál, hogy hüvelykujj és mutatóujj közé, mert abból garantáltan sérülés van!


Villanyt értelemszerűen célszerű a párazáró fólia után leszerelni, elfér a párnafák között. Szerelvénydoboz is be fog férni, ha süllyeszteni szeretnéd.

2022. máj. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 L.. István ***** válasza:
#3: De mi a jóistennek egy kerti tárolóhoz ilyesmi?! EGY KERTI TÁROLÓHOZ?! Cseppentőlemez, anyám borogas....
2022. máj. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Miss Endzsi ***** válasza:
"Lambéria mögé menne, aztán gyapot és osb." Innen gondolja, hogy lakhatóvá szeretné tenni.
2022. máj. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kerti tároló tetején is kell cseppentőlemez, ha a tető OSB, máskülönben az OSB-t áztatod, az eső nem válogat, OSB ugyanúgy elrohad a tárolón és a házon is! Ez nem túlgondolás! A szigetelés akár igen, ebben igazad van, csak nem volt kérdés, így én ezzel nem is foglalkoztam, ha így szeretné... leírtam ahogy szeretné, azt hogyan kell helyesen.

Kinek mik az igényei... Nem kell fennakadni ezen azért, mert Te ennyit nem költenél rá vagy csak feleslegesnek gondolod! Feleslegesnek lehet gondolni egy tárolóban a lambériát is, sőt bármit, lehet az paticsfal is, a tetején meg nád azt jónapot, vagy bontott deszkából egy összeszögelt történet! Így szeretné, én meg ennek tudatában válaszoltam! Ilyeneken az akad csak fönn, aki munkájával nem más igényeit elégíti ki. Tulajdonképpen az egész életem másból sem állna jórészt, mint "hülyeségből", ha ilyeneket elkezdenék annak tekinteni... :D

2022. máj. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hőszigetelést mindenképp akarok rá, ezért gondoltam hogy a gyapotot meg kell védeni a kintről jövő nedvességtől. Köszönöm a válaszokat!
2022. máj. 1. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!