Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Le lehet-e festeni lazúrral...

Le lehet-e festeni lazúrral az ablakokat, ha már volt olajfestékkel festve?

Figyelt kérdés
Leszednénk valamilyen technikával a festéket,és lefestenénk lazúrral.Lehet ezt így?Csinált már ilyet valaki?
2008. dec. 20. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
A bejárati ajtót festettük lazúrral, előtte jól lecsiszoltuk a zománcfestéket. A faerezet nem a legszebben látszik de nem olyan rossz.
2008. dec. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
57%
Kromofág festékoldóval le lehet oldani a régi festéket.Iszonyú nagy és büdös munka . Utána csiszolás, majd jöhet a lazúr.
2008. dec. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

szia!

Mi 2 éve építkeztünk. a festőkkel lefestettük a beltéri ajtóinkat fehérre, és amikor elkészültünk vele akkor gondoltuk meg hogy mégis inkább faszínűt szeretnénk. A festők is mondták hogy semmi akadálya egyszerűen rá kell festeni a fehér zománcfestékre szíes páccal vagy lazurral. Mi geszetnye színűre festettük. Való igaz át kellett festeni kb 4 x is de nekünk látszik az erezete is. De azt is el kell mondanom hogy ez sokkal sérülékenyebb mintha rögtön páccal festettük volna, leütődött egy helyen mert neki toltunk valamit és fehér lett egy kicsi pontban. Egyébként szép is, jó is, szeretjük!

Én már kromofágoztam anyukáméknál....hát azt nem ajánlom borzalmas meló rengetegszer rá kell vinni hogy mindenhol leoldja apró darabokba rajta marad csiszolhatod 100x mire szép lesz

akkor inkább már az én megoldásom!!

2008. dec. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor megcsinálom.Végül is csak az ablakkereteket,kell,mert úgy néz ki,hogy az ablakszárnyakat újat csináltatunk,és úgy gondoltam azt is már lazúrozom.Ráérek,majd egyenként elszórakozom vele.
2008. dec. 22. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!