Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Alsó ki folyású bojler beszere...

Alsó ki folyású bojler beszerezhető a pult alá is, vagy kizárólag csak a csap fölé helyezhető?

Figyelt kérdés

Lehet ebből adódóan bármi fele problémája, esetleg befolyásolja a működését valamilyen módon?

Vagy csak a kényelmesebb bekötés miatt fontos hogy alsó vagy felső kifolyású egy bojler?



2022. júl. 24. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
takarítás miatt fontos de ha te leszereled minden víkőtlenítés esetén akkor teheted lenter is
2022. júl. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha az ötliters kisbojlerre gondolsz, azt teheted akárhová, csővezeték kérdése az egész. Nagyobb bojlert akkor tehetsz lentre, ha fekvőek van gyártva. A hajdú is gyártott ilyent.


A felső kifolyású bojlert nem értem. Milyen is az? Még nem hallottam róla.

2022. júl. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

Alsó vagy felső elhelyezésű sztem. Van amit a mosogató alá szerelsz, az az alsó elhelyezésű, és van ami a mosogató fölé jön, alatta van a csap.

Fejre állítani egyiket sem jó a csövek és esetleg egyéb kialakítás miatt.

2022. júl. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az alsó kifolyású = alján vannak a csatlakozások, ezek a mosogató fölé helyezhető bojlerek.

A felső kifolyású = tetején vannak a csatlakozások, ezek a mosogató alá helyezhető bojlerek.


Így van bekötve egy felső kifolyású bojler a mosogató alatt elhelyezve:

[link]


Én pedig így szeretnék bekötni egy alsó kifolyásút a mosogató alá:

[link]


Nem elforgatva! Nem fejjel lefelé!


A történet röviden annyi: hogy a mosogató alatt elhelyezhető (felső kifolyású) bojler csak 15L méretig van.

Én viszont 30L méretű szeretnék, de ebből a méretből csak mosogató fölé tervezett (alsó kifolyású) bojler van a piacon, csak a mosogató felett nincs hely a bojler számára..

2022. júl. 24. 15:34
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Ha nem állítod fejre, akkor tökmindegy hová szereled. Férj hozzá szerelésügyileg, ennyi.

A bojler úgysem tudja, hol helyezik el.

2022. júl. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

A hozzá nem értők miért válaszolgatnak.

Ami a csap felett van,az nincs hálózati nyomás alatt.

A csap kinyitásakor áramlik be,illetve a keresztül a víz rajt.

A felső állandó nyomás alatt van,de csak a saját hozzáadott csappal szabad üzemelni.Mert mikor melegszik a víz,és tágul,a túlnyomás itt a csapon távozik.

Nem azon múlik hogy a bojler tudja e hova szerelik.

2022. júl. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

6# jogos. De nem jó amit írsz.

Ma már úgy nézem mindenféle van vegyesen.

Mert van alsó is saját csappal, nyomásmentes.

[link]

Szval ha saját csappal van, akkor csak azzal üzemeltethető, és megfelelő irányba kell beépíteni.

Ez így pontosabb, és gondolom nem a magasság a mérvadó.

2022. júl. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!