Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Csavarbehajtó fúrógépen...

Csavarbehajtó fúrógépen hogyan kell érteni a nyomatékhatárolót?

Figyelt kérdés
Van egy állítható 21 fokozatú skála, de honnan tudom, hogy melyik fokozat hány Nm-nek felel meg?

2022. aug. 12. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
A kézikönyvben le van írva. Nincs általános "váltószám", típusonként eltérő.
2022. aug. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A kézikönyv nagy bölcsen közli, hogy mindentől függ a nyomaték:


[link]


Ezzel nem lettem előrrébb...


Egyébként nem értem, hogy miért kell figyelembe venni az anyagtulajdonságokat, ha meghúzásról van szó. Van nyomatékkulcsom, de annak az ismertetője semmi hasonlót nem ír. Ott ha beállítom x Nm-re, akkor annyinál kattan el. Fúrógépnél ez miért lenne máshogyan?

2022. aug. 12. 16:04
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
mert füg az aku töltötségétől, ezért nem tud konkrét értéket megadni.
2022. aug. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Egy csavarozo gep nyomatekhataroloja csak tajekoztato jellegu, alkalmatlan nyomatekra huzasra. A csavarmenet illetve csavarfej megovasa az elsodleges celja, illetve egykoron a csuklo es alkar vedelme szempontjabol is fontos volt.

Elerheto aron a Milwaukee 4V-os csavarbehajtojanak van relative pontos (10-15% korul ha jol emlekszem) nyomatekhatarolasa, az villamos szerelvenyek meghuzasara tokeletes. De ha egymas utan 3-5%-os pontossaggal akarsz nyomatekra huzni, oda dedikalt nyomatek szerszam kell. Azaz nyomatekkulcs.

Illetve van elektromos nyomatekkulcs, valamint elektromos nyomatekcsavarozo, de az arban .as dimenzio. Atlas Copco termekek kozott talalsz ilyet, autoipari gyartosoron gyakran hasznaljak.

2022. aug. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Ez nem nyomatékkulcs, a max Nm az adatlapon van (1-es fokozathoz) a számok meg NAGYJÁBÓL arányosak, tehát egy 40Nm gepnél a 21 a max, a 10-11 kb 20 Nm, de az lehet hogy 15 Nm, lehet hogy 25 Nm, elég pontatlan.

Arra jó, hogy ne tépje szét a gép az anyagot vagy a csavart még véletlenúl sem.

Ha nyomatékra kell húzni, akkor a behajtóval csak betekered gyengén, és utána fogod a rendes nyomatékkulcsot, amit ugye mindig tehermentesítve tárolsz.

2022. aug. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor mire jó a nyomatékhatárolás? Ha egy csavart be kell hajtani a fába, akkor azt be kell hajtani, miért akarnám leracsniztatni még a teljes betekerődése előtt? Vagy olvastam olyat is, hogy fúrásnál is érdemes használni, de annak is mi értelme van? Ha leracsnizik fúrás közben, akkor nem lesz kifúrva, ha rátekerem, hogy ne racsnizzon le, akkor meg ugyanúgy fúrja ki, mintha eleve fúró fokozatra tekerném.
2022. aug. 13. 17:08
 7/8 A kérdező kommentje:
Vagy én értem félre az egészet és ez csak arra jó, hogy a csavar megszorulása esetén ne tépje ki a kezemből a fúrógépet, ha gyengén fognám? De ehhez minek kell 21 fokozat akkor???
2022. aug. 13. 17:09
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Pl ha pozdorjába tekersz egy 4-es facsavart, jóval kisebb nyomaték kell, mintha tölgyfába hajtanád.

Azzal a nyomatekhatárral, amivel a tölgyfában 1 cm menet után lekattog, a pozdorján áthajtod a csavarfejet is.

Tapasztalati úton kell beállítani. Igencsak hasznos funkció, pl.ha egy ikea szekrényt akarsz összerakni, vagy bármit sajátkezűleg építeni.

Vagy ott van pl. a gipszkartonozás, ha ráengeded a max nyomatékot, akkor simán átszalad a csavar feje a kartonon..Ha túl kis nyomatékot állítasz be, akkor kiáll a sikból a csavar feje

2022. aug. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!