Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Segítséget kaphatok polctervez...

Segítséget kaphatok polctervezéshez?

Figyelt kérdés

röviden: 1,6m -es kamrát polcoznék faltól falig. A lapszabászat ki van választva, megcsinálják amit kell.

A kérdés, hogyan rögzítsem a polcokat egyszerűen és olcsó megoldással. Arra gondoltam, hogy lenne középen egy függőleges választó, így 2*80 ra vágva a kb 160-as hosszt. A kérdés, hogy mi tartsa oldalt a falon ill. a középső pozdorja elemen a polcokat. Nem akarok drága polctartó konzolokat.. vlami "bütyök" is megtenné. Erre kérnék ötleteket. Gondoltam szintén ebből a bútorlapból vágnék csíkokat és azt csavarozgatnám fel, vagy vmi sarokvas.. Ti hogy csinálnátok?


2022. aug. 22. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Én négy darab ilyenből polcoztam be (2x2) a kamrát. Jól takarítható, nem nedvességérzékeny (mint a bútorlap)


[link]

2022. aug. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is így van, tetőlécek vannak felcsavarozva kétoldalt , azon vannak a polcok. Ha nagy a fesztáv, akkor középre is egy hátul, meg elől összekötve egy függőleges léccel, ami a földig ér. A polcok pedig egyben vannak.
2022. aug. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akár tetőléc darabokat is felcsavarozhatsz, megfelelő méretű tiplivel. Ráfektetnék egy vagy két L vasat és arra jönne a méretre vágott deszka lap. Így nagy súlyt elbírna
2022. aug. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az L vas végig feküdne a polc alatt, tehát 1,6 méteres darabok
2022. aug. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A polcot ne bútorlapból csináld, vagy ha igen, akkor hosszában is alá kell támasztani, mert ha telerakod savanyúsággal vagy lekvárral, sörrel, akármivel, nagyon hamar megereszkedik.

Az előttem írt léces +L vasas megoldás teljesen jó.

Viszont a méretekkel figyelj jobban, mert ha 160 cm-t kettéosztasz, ott már mem lesz 2x80cm. Az anyagvastagságot számold bele.


Viszont annyira.felment a faanyag ára, hogy tényleg jobban jársz egy kész salgó polccal, 2 db 80-as szélességű befér ezek szerint.

Az mindent is elbír.

2022. aug. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek. A salgópolc bennem is felmerült, de nem találtam pont megfelelőt. már megrendeltem a 2*6 db kb 80-as polcot meg a középső 190cm hosszú tartó elemet. (25 cm szélesek egyébként) élvasalással 20e alatt lesz kicsivel.

lehet én is tetőlécet csavarozgatok majd fel a falra és a középső elemre.

2022. aug. 22. 12:37
 7/8 A kérdező kommentje:
(a középső elem vastagságát természetesen beleszámoltam. Arra gondoltam, hogy a súlyosabb terhet viselő polcok kapnak majd egy kis extra alátámasztást, a többi nem)
2022. aug. 22. 12:39
 8/8 anonim ***** válasza:
1,6m polchossznál érdemes merevítőt rakni, pl. hosszában két darab 30-as zártszelvény. A falra meg szintén felcsavarozhatsz zártszelvényt vagy szögvasat az lesz az általad említett "bütyök". Ha ezt megcsinálod sose szakad le, örök élet, és a polcok bármikor kivehetőek. Sőt utólag a polcok közötti távolság is módosítható.
2022. aug. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!