Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szobatermosztátot a leírás...

Szobatermosztátot a leírás szerint bekötöttem, konnektoros megoldással, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Tehát a lényeg, N nulla, L fázis, oké. De én egy elosztót szeretnék rákötni pluszban és abba a régi-régi kazán dugvilláját bedugni. Ha kap áramot (termosztát által) akkor van áram ha nem kapcsol akkor nem. Ebbe dugnám a keringetőt is, szintén ha indul a kazán, indul a keringető.


Kérdésem, az 1-2-3 közül mi hova megy, mert nem egyértelmű számomra az áram iránya.


Van ahol áthidalást is tesznek az L és COM közé.


[link]


2022. szept. 20. 08:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Milyen termosztát ez?

A kazán és a termosztát között nem csak vezérlőjel megy?

2022. szept. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Régi gázkazán, volt régi termosztátja de a képen látható Computherm-ről lenne szó.


Legegyszerűbb megoldás ha egy olyan konnektorba dugom be ami csak akkor kap áramot ha a termosztát ad neki...

2022. szept. 20. 08:18
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem egyertelmu ezen az abran?


A termosztatnak van egy fazisa es nullaja. Abbol kapja az aramot. Aztan pedig 2 vezetek jon a kazanbol amit bekotsz a termosztatba az abra szerint. Az egy nyomorult rele. Semmi tobb. Amikor a termosztat eleri a futesi igenyt akkor a rele kapcsol es a kazan 2 vezeteket osszekoti. Akkor a kazan beindul es csokolom.

A keringetot a kazannak kene kezelnie.

Tehat a termosztatod nem ad aramot a kazannak es senki masnak. Egyszeruen egy relet kapcsolgat.

Probald ki. A kazan 2 vezeteket ha osszeerinted akkor a kazan beindul es elkezd futeni. Hacsak nem ganyolt be oda valaki valami mast. A kazan alapbol siman be van dugva a halozatba es mindig mukodik csak a futes jelre var a reletol.

2022. szept. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egyebkent gyanitom, hogy a vezetek nelkuli computhermes rendszert kotned be? Annak van egy kozpontja ami fixen kapja az aramot es tobb vezetek nelkuli termosztat vezerloje.
2022. szept. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik kazánnak vezérlőjel kell csak, ott kötöd úgy, ahogy a linkelt képen szerepel. Amelyiknél fázist kap a termosztáttól, ott kell áthidalni az L és az 1-es bekötési pontot, így ad tovább fázist a 2-es bekötési pontról.

Ha egy elosztót szeretnél a termosztáttal vezérelni, akkor a N pontra érkezel a nullával és egyszerűség kedvéért innen az N pontról mész tovább a nullával az elosztóba. Az L pontra fázist adsz és áthidalod ezt a fázist az 1-es pontra. A 2-es pontról mész tovább a fázissal az elosztóba. Földelést pedig egy kicsi sorkapocsban vagy wagoban összekötöd mögötte, be fog férni a vevő mögé. Azt ajánlom, hogy keresd meg a kazánod bekötési rajzát, mert ugyan nem vagyok fűtésszerelő, de én nem gondolnám, hogy ennek így kell működnie!

2022. szept. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a termosztat releje nem arra van kitalalva, hogy egy full elosztot kapcsolgasson. Nem biztos, hogy akkora aramerossegre van tervezve. Arra van kitalalva, hogy a kazan jelet kezelje ami valszeg kb nulla aramot jelenthet. Persze ha valahonnan ki tudod nezni mit bir akkor kiderulhet.

Ha az a termosztat van amire gondolok, akkor azon vannaknzona szelep vezerlo kimenetek is. Azzal mar eselyesebb, hogy aramot tudj adni valaminek. Bar az se hiszem, hogy tul nagy terhelesre van kitalalva.

2022. szept. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#5 Igen így gondoltam, nagyon szépen köszi a tippet :)


#3 #4 nem tudok ilyen vezetékről ami a kazánból jönne. Mint mondtam, régi kazán, Huntherm 25, olyan mint az ÉTI... Őrlángos cucc, ami vagy bekapcsol vagy nem. Van saját thermoja, ha lemegy mondjuk 60 alá a vízhőfok akkor bekapcsol és megy, ha eléri akkor lekapcsol. Ezt kapcsolgatja ezen belül manuálisan a termosztát. Megoldhattam volna egy időzítős konnektorral is, de az kevésbé szabályozható mint a termosztáttal vezérlés a szobából.


Tudom elavult sz*r az egész, de még most nem "pazarolnám" a fát, majd ha nagy hidegek lesznek. A gázt az általunk kikalkulált kb. limitig akarjuk használni havonta.


De ha lesz jövőre rávaló se gázkazánba lesz befektetve... Szépen lassan meg akarok szabadulni tőle és csak főzésre használni.

2022. szept. 20. 08:44
 8/15 A kérdező kommentje:
Vagy megnézem akkor délután a kazánba hogyan lehet közvetlen bekötni a termosztátot, hol van a kapcsolási pontja.
2022. szept. 20. 08:52
 9/15 A kérdező kommentje:

MEgvan közben, olvashatatlanná vált az írás azért olvastam Huntherm-nek...


De közben HŐtherm.


[link]


Ebből is a 23-as van. A bekötési rajzon nem látok külső termosztát bekötési pontot.

2022. szept. 20. 09:01
 10/15 anonim ***** válasza:

Termosztát relé (ez a típus) 6A-t tud kapcsolni, 2A induktív! A kazán max. 5W-ot fogyaszt, egy keringető szivattyú 100W-nál nem többet, a kettő együtt említésre sem méltó, nincs 1A, szóval a 2A-ba belefér!

Le van írva a linkelt dokumentumban, hogy használható termosztát.

18. oldal, lap második fele. A kazán villamos körét és a szivattyút is meg kell vezérelni, mivel a kérdezőnél nem gravitációs a fűtés, azaz ahogy elképzelte, úgy kell bekötni. Gravitációs fűtésrendszernél tehetné meg azt, hogy a termosztát vevőjében nem hidal át L-ről 1-es pontra, és a kazánban a 3-4-es pontra köti a termosztát 1-2-es pontját (kazánban kiveszi az áthidalást), de mivel neki vezérelnie kell a keringetőszivattyút is, így nála ez nem opció.

2022. szept. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!