Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » T8 120cm "neon" fénycső...

T8 120cm "neon" fénycső armatúra átalakítása ledesre, megéri?

Figyelt kérdés
Adatok szerint a "neon" fénycső 36W és 3200-3300lm. A ledes főnycső pedig 18w és csak 1600-1700lm tud előállítani. Tartok hogy led fénycsőre cserélés után sokkal gyengébb lesz a világítás a műhelyben.

2022. okt. 20. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdező! Ha nem tűnt volna fel fele fogyasztásért majdnem pont fele fényerőt kapsz. Akkor szerinted megéri? Jobban jársz ha inkább T5-ben gondolkodsz, persze ahhoz kell elektronikus előtét is.
2022. okt. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Veszel ilyent

[link]

Lesz világosságod

2022. okt. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Inkább ezt nézd meg. Ez kell neked- és ez jó!


[link]


Ha szaküzletben veszed meg, általában 2400-2800 Ft közötti áron hazaviheted.


Van hozzá 1 "gyújtó" amit cserélned kell.

Vagy ha elektronikus előtétes az armatúrád, átkötöd...

2022. okt. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az általad írt adatok alapján a fénycső 96 lm/W fényhasznosítású, a LED pedig 94 lm/W, azaz még rosszabb is a hatásfoka, mint a fénycsőnek.


Annyiban árnyaltabb a kép, hogyha régi, 40 éves lámpád van 50Hz-es fojtóval, azt megéri kicserélni egy elektronikus előtétre, mert a fojtó sok energiát elfűt.


Egyébként érdemesebb lenne 100 lm/W feletti fényhasznosítású LED-es lámpákat venni, és a fénycső fényáramához (lumen) igazítani, azzal megegyező legyen.


Nálam is fénycső van, valami 50 éves armatúra, pár éve elektronikus előtétre cseréltem, aztán maradt, lusta vagyok ledesíteni. Amúgy minden más lámpám ledes.

2022. okt. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 vagyok


Ha elektronikus előtétet szeretnél betenni, Veszprém megyében. Vannak új (átszerelés miatt kivett) eladó darabjaim.


A korábbi hozzászólásomban linkelt led fénycső 135 lumen/W paraméterrel rendelkezik!


Off. Ritkán használt helységekben még én is hagyományos fénycsöveket használok. Bár hétvégén tesztelni akarom a következő adatokkal rendelkezőt:

60 cm, 9 W, 1220 lm, 6500 K, 200°, EEI=D

2022. okt. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!