Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Éjszakai szellőztetés, hogyan...

Éjszakai szellőztetés, hogyan oldhatom meg ventilátorokkal?

Figyelt kérdés
Adott egy vályogház, alapesetben jól szigetel, de az idei kánikulában, már egész éjszaka nyitott ablaknál kellet lenni. Ezt szeretném megoldani, egy ötlet, ha két csőventillátort raknék az északi oldalra, az egyik alul beszívná talajközelében, az éjszakai lehült levegőt, a másik a plafon közelében kifújná a szabadba a meleg levegőt. Akkor ez felgyorsítaná e a szoba lehülését, mintha csak nyitva van az ablak? Bármi ötlet érdekel, főleg ha már csinált valaki ilyesmit. 25nm a szoba.

2022. nov. 13. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szenzoros hőcserélős szellőzést érdemes beszerelni.
2022. nov. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1es

Ezzel most nem lettem okosabb.

2022. nov. 13. 17:52
 3/8 A kérdező kommentje:
1 es utánanéztem, höcserőlés szellőzés értelme, hogy a szobából távozó levegő, felmelegíti a kerámiabetéteket, és mikor beszívja a kinti hideg levegőt az már felmelegítve jön be, Ennek nem sok értelmét látom, az én kérdésem lényege nem ez.
2022. nov. 13. 18:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem valyogban, panelben csinalok hasonlot. A lakas tukorszimmetrikus, 2 szoba a 2 vegeben. Mind a ket szobaban van egy pont, ahova berakva a ventillatort, kintrol szivja a levegot, a kozepso blokkon keresztul pedig kifujjak. Ha megy a ventillator, reggel olyan ido van az adott szobaban, mint kint. Ha nem, akkor 28-30 fok marad.

Szerintem siman megoldhato, de nem kell tulbonyolitani csoventillatorral. Egy paraszt hazat is at lehet szelloutetni 1-2 allo ventillatorral.

2022. nov. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi 4 es. De akkor te milyen ventillátort használsz? Sima ventillátorokat, és kinyitod az ablakokat?
2022. nov. 13. 20:45
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Igen, egyszeru, atmero 40cm lapatos, szobai allo ventillator.
2022. nov. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Nem kell 40 centis, nekem egy 100-as csőbe van elszívó és az is kicseréli a levegőt intenziven.

Wc, fürdő elszívó motor , úgy keress rá.

2022. nov. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En azert hasznalok nagy lapatosat, mert legkisebb fokozaton is van legmozgas -> csendes. A csoventilatorok hangosak, nem haloszobaba, folyamatos ejszakai uzemre valok.
2022. nov. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!