Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha csavarragasztóval rögzítek...

Senior Séf kérdése:

Ha csavarragasztóval rögzítek egy csavart a furatba, amiben nincs menet, ki tudom tekerni a csavart, ha a szükség úgy hozza?

Figyelt kérdés

Természetesen nem gondolom, hogy ki-be lehet majd csavargatni, de ha kibontom, és később újra megragasztom, az járható út? Ha érdekes, 10 mm-es laposvasba kellene rögzítenem 10-es csavart ami 50-es szögvasat fogat rá. Kifúrhatnám 14-es menetfúróval, de bazze, az majdnem 10 e. Ft-omba fáj, ha megveszem, és jó eséllyel a büdös életben még eyszer nem lesz rá szükségem. Elvihetném lakatosműhelybe, ahol kifúrnák nekem, de bazze, >60 kilós szerkezet. A tököm leszáll, ha megemelem. 12-es átmenő csavar meg nem fér el a forgó késektől. 20 cm széles 10 mm vastag laposvasról van szó, a két szélső csavar korrektül fogja rá a szögvasat, de a közbülső két furat kihasználatlan.

(Köszönöm, ha elolvastad.)


2022. dec. 11. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Miért nem használsz normál anyás csavart?

Esetleg popszegecset? stb...

2022. dec. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
88%

Ha jól értem te 10 es csavarnak akarsz 14-es menetet? LOL...

Na amiket te össze akarsz eszkabalni oda a ragasztó( ami egyébként menetrögzitő szokott lenni ,de lehet te valami epoxi vagy vegyi fémre gondolsz) azok nem ilyen erőhatásokra vannak .

Egyszerű: a 10-es laposvasra rahegszetesz egy darab menetes szárat ,vagy csavart ,ès leflexeled méretre amennyire kell ,oszt anyàval fogatod oda a szögvasat

2022. dec. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

Nem, ez nem igy működik.


Inkább erre van szükséged.

[link]

2022. dec. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítőkész választ. Végül felfújtam a pofámat, és vettem egy menetfúrót. 14-est, kedves kettes, mert a kérdésemben tévesen írt 12-es furat valójában 12-es volt. Jó lett volna egyébként az ötlet, amit adtál, csak ahhoz bontanom kellett volna, és attól meg cidriztem. Így aztán behajtókarral együtt 16e. Ft-om bánta, de mi a ménkűt lehet csinálni, ha ennyit ér a pénzünk?
2022. dec. 13. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!