Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beton vésésnél egy fúró-vésőka...

Beton vésésnél egy fúró-vésőkalapács hamar melegszik ?

Figyelt kérdés
Makita HR2630 SDS-Plus fúró-vésőkalapács-ról lenne szó de kb 20-30 perc vésés után eléggé elkezd melegedni (ilyenkor meg is állok vele hogy nehogy baja legyen) ez normális vagy tán a gép ereje nem megfelelő beton vésésre ? Nem vagyok egy építőipari szakember, (most vések először betont). Hogy pontosabb legyek kb 15-20 cm átmérőjű betonoszlopokat véstem vele.

2022. dec. 22. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azert mert a geped nem bo tokalapacs.

Tud vesni is de inkabb kisebb dolgokat.


Ez egy bontokalapacs, ez birja:

[link]

2022. dec. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

SDS plus-os gép nem kifejezetten beton vésésre való. Betonban annyira jó, hogy ha 1-1 ökölnyi beton darabot le kell vésni, vagy már meglévő horonyban nem fér el a cső és picit mélyebbre kell vésni, ne kelljen elővenni a maxos gépet. 5-10 perces munkákra. Folyamatos beton véséshez maxos gép kell, legalább 8-10J ütőerővel.


Egyébként minden vésőgép melegszik, a maxos is. Ha 20 percenként megállsz vele és csak egyszeri munkáról van szó (1-2 nap), nem lesz baja. De ha napi szinten erre használnád, vegyél inkább egy maxos gépet. Abból is vagy megveszed a tényleg ipari minőséget, vagy ha nincs pénzed egy 250-300 ezres gépre, akkor valami olcsó szutykot pár 10 eft-ért a lehető legnagyobb ütőerővel, ha tönkremegy kicseréled.

2022. dec. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Egyébként ha beton oszlopot akarsz eltávolítás vagy rövidítés céljából levésni, én nem szórakoznék a véséssel, elvágnám betonvágó koronggal.
2022. dec. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Makita HR2630

Ez alapvetően egy fúrógép. Van benne véső funkció, de eléggé korlátozott a teljesítménye.


Betont ezzel vésünk.

[link]


Járdát vagy valami komolyabb beton szerkezetet pedig ezzel.

[link]


1-2 napos munkákra ott a gépkölcsönző.

2022. dec. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat !

Akkor ahogy gondoltam nem mindennapos vésésre találták ki, amúgy nem is tervezem hogy minden nap betont vések vele ez is inkább ahogy a 2-es válaszoló írta ilyen pár alkalom szerűen használnám vésésre.

2022. dec. 22. 20:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Számold ki, hogy éri meg. Tényleg évi 1-2 alkalommal 1-2 napra nem éri meg venni, a bérlés jó ötlet. Ha már évente 4-5x kell, akkor én vennék 60-80 ezerért valami olcsó (Hecht, Power Plus és társaik) SDS maxos fúrókalapácsot 10-12J ütőerővel, ez már bontásra is alkalmas, meg fúrni is tudsz vele és nem olyan dög nehéz mint egy 20-30J-os vésőgép. Az évi ~5 munkában meg nem fog tönkremenni.

Ha pedig van pénzed, amit a fórumtárs linkelt 19J-os Makita baromi jó áron van, best buy. Azzal tényleg öröm dolgozni. :D

2022. dec. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!