Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A központi fűtés rendszerében,...

A központi fűtés rendszerében, a radiátorokból érdemes-e pár évente a vizet cserélni?

Figyelt kérdés

Mert hallottam már azt hogy kb. 3 évente kéne cserélni, de most megkérdeztem egy közp. fűtés szerelőt, aki azt mondta, hogy az újabb vízkövesedés miatt, nem ajánlja.

Most akkor kell, nem kell - ki, mit tud erről?


Előre is köszönöm a választ.


2010. okt. 3. 20:07
 1/8 A kérdező kommentje:

Folyamatos keringető szivattyús cirkulációs rendszerünk van, mivel a csövek az egész lakásban felül futnak és a kazán sincs süllyesztve. A keringető szivattyúnak számít, ha nem cserélem? Tavaly télen kissé hangosabb lett, ha bemelegedett, hidegen még most is teljesen halk.

Várható, hogy tönkremegy?

2010. okt. 3. 20:12
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
NEM kell lecserélni, ha cseréled, akkor is csak desztillált vízre. "Szűrni" viszont érdemes lehet. Leengeded, leülepíted, majd a tiszta részét visszaöntöd, és kipótolod desztvízzel...
2010. okt. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ez a szűrés a szivattyú miatt is fontos lehet? Az nehezebben viszi esetleg a salakanyaggal teli vizet?

2010. okt. 3. 20:37
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hallottam még, hogy cserélni kéne. Nálunk 30 éve, mióta megépült a ház ugyan az a víz van a rendszerben és semmi problémát nem okozott ez még.

Ha cserélgeted, akkor mindig friss oxigént juttatsz a rendszerbe a vízben oldottan, ami csak a korróziót növeli, gyorsítja.

Régebben én is úgy tudtam, hogy csak lágy vizet szabad a rendszerbe tölteni a vízkövesedés miatt.

Nemrég vitába is keveredtem ezzel kapcsolatban egy fűtésszerelési fórumon. De aztán meggyőztek, hogy jó bele a kemény csapvíz is. Ha egy kicsit utánaszámolunk, akkor még egy nagy 200 liter vizet tartalmazó rendszerben is 1-2g vízkő válik ki. A csövek, radiátorok felületéhez képest ez abszolút elhanyagolható. És ami már egyszer kivált, abból a vízből már több nem válik ki. (Ha nem cserélgeted sűrűn a vizet.)

Más a helyzet pl egy villanybojlerben, ahol havi több köbméter vizet engedsz át és mindig van lehetőség újabb és újabb mennyiségű vízkő kiválására. Ott nem csoda, hogy egy idő után kilós mennyiségben rakódik le a vízkő. De fűtési rendszerben ez lehetetlen a fent írt ok miatt.

2010. okt. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen miért kellene egyáltalán cserélni? Mi se cseréljük, az egy zárt rendszer - jó esetben -, nem fog tovább vízkövesedni meg rozsdásodni.

Nem látom okát a cserének.

2010. okt. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ami a keringető szivattyúdat illeti, valószínűleg a perselyek megkoptak kissé és amikor felmelegíti őket a víz, akkor zajosabbak! Valószínűleg ezt a szezont kibírják, de jövőre cseréltesd ki őket, mert nagyon kellemetlen lenne, ha a legnagyobb hidegben állna le!

A víz cseréjével kapcsolatban annyit, hogy nem javaslom cserélni (az okokat már leírták előttem), de ülepíteni sem, mert a 3-4 éves víz iszonyatosan büdös! Viszont javasolt egy szűrő beépíttetése a rendszerbe!

2010. okt. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sokat segítettetek!

A rendszer a szivattyúval együtt kb. 7 éves. Halm márkájú a szivattyú.

Olvastam róla a neten kritikákat, nem túl fényes, de eddig szuper volt.

2010. okt. 3. 21:25
 8/8 anonim ***** válasza:
grundfos szivatyut kell venni igaz drága de 20évig nincs rá gond. Ha7évete veszel egy gyengébb márkát árban már ott vagy és még cserélgetni is kell
2015. máj. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!