Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Keverőgép, vagy olcsó fúrógép?

Keverőgép, vagy olcsó fúrógép?

Figyelt kérdés
nem vagyok se kőműves, se burkoló, viszont néha(évente2-3 alkalommal) kell anyagot kevernem. van fúrógépem, de az elég drága volt, nem szeretném tönkretenni.

2023. febr. 3. 17:42
A kérdező szavazást indított:
olcsó fúrógép, ha ritkán használom felesleges a keverő
mindenkép keverőgép, mert az teljesen máshogy kever, nem helyettesíthető fúróval
jó a már meglévő fúró is, néhány keveréstől nem lesz semmi baja
egyéb
18 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Többször kevesebbet kell keverni.
2023. febr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egy normalis furogep nem fog tonkremenni tole.
2023. febr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Olcsó keverőszár kell hozzá és nem fog tönkremenni a fúró. Persze alapfeltétel, hogy a fúró legyen alkalmas egészen alacsony fordulatszámon is üzemelni.
2023. febr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
engem igazából az gondolkoztatott el, hogy nemrég dolgoztam egy cégnél és sorra törtek el a drága fúrószárak, mert 9-ből 9 fúrógépbe szar volt vagy a tokmány, vagy a tengely. össze vissza járt a fúrószár. haza kellet mennem a saját gépemért(hikoki-dh26pc2) és láss csodát az összes lyukat kifúrta, egy szár sem törtött el. meg is jegyeztem a főnöknek, hogy nem kel barkácsszerszámot(extool,parkside...) venni intenzív munkavégzéshez, hanem inkább (hikoki, makita, dewalt...)komlyabbakat, mert hosszútávon megtérül. majd a kőműves szaki kijavított: nem kell a fúrógéppel keverni és akkor fúrógép is marad.
2023. febr. 3. 20:30
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hittem valami izmosabb, akkus gyorstokmányosról van szó. A tied SDS gép, azzal tényleg nem kevernék semmit, mivel a tokmány egyszerűen kikopig. A nyomatéka töredéke egy egyszerű fúró-csavarozónak, a csapágyazás, tengely sem arra van tervezve.

Egy 100-150Nm-es akkus fúró-csavarozóval nyugodtan keverhetsz, annak meg sem kottyan. SDS plussal tényleg ne, nem alacsony fordulatú, nagy nyomatékigényű alkalmazáshoz való. Még gyorstokmánnyal sem.

2023. febr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

van aksis gépem(hikoki dv18dd) is, de azt még gyakrabban használom hosszú(30-40cm) fúrószárral, így arra is vigyázni szeretnék.

tavasszal szeretném felújítani a fürdőszobát, nézegettem a keverőgépeket és elég drágák(25-30000-nél kezdődnek) ahoz, hogy csak néha használjam és a helyet foglalja. viszont vannak olcsó fúrógépek (6-8000ft) amik ha tönkre is mennek mint fúró, keverni még jók, vagy csak én gondolom túl, mert a minősségi szerszámnak ki kell bírnia néhány keverést, vagy le fog peregni a csempe a falról, mert a keverő jobb anyagot kever...igazából én az olcsó fúrón gondolkozok, de mire figyeljek a már említet alacsony fordulatszámon kívül.

2023. febr. 3. 22:40
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én jófogáson vettem 15 ezerért egy Flinke keverőgépet (újonnan). Habarcsot, glettet, aljzatkiegyenlítőt kevertem vele már jó párszor. Egy olcsó fúrónál biztos jobb és nem kerül sokkal többe.
2023. febr. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az emlitett 18V-os sem az a gep, ami erre van kitalalva. 55Nm-es konstrukcio, az nem keveresre van. Vegyel egy olcso gepet, dedikald kevereshez, az lesz a legesszerubb.
2023. febr. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Bar itt hozzatennem, hogy azok a furogepek amik alacsony fordulaton tudnak keverni, nem olcsok. 3-4* annyiba kerulnek mint egy alap kevero. Ha megveszed a 8 eft-os gepet, lehet hogy adsz a sza_nak egy pofont.
2023. febr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél használtan keverőt, ezek az 5-10ezres fúrósz*rok semmire nem jók, még fúrásra sem igazán, leég az első vödörnél.
2023. febr. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!