Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Minden SDS (plusz) tokmányú...

Minden SDS (plusz) tokmányú fúró pneumatikus?

Figyelt kérdés

Úgy értem, vannak ezek a nagy, "tartályos" pneumatikus fúrók, mint mondjuk ez:

[link]


Ez a klasszikus forma, ezeknél a gépeknél.

Ugyanakkor van ilyen gép is:

[link]

ez szintén sds plusz, tehát a fúrószár az ide-oda kotyog a tokmányban, akkor nem lehet sima hagyományos ütvefúró , nem?


De akkor mi a különbség?

A nagyobb teljesítményű gépeknél szokott lenni ez a nagyobb, masszívabb felépítés, mint az 1-es linkben.


Viszont akkor ha a kisebbik is pneumatikus, akkor még annyi kérdésem lenne, hogy vajon melyiket éri meg jobban megvenni?


Egy 2-es linkben lévő Bosch-t 85-90.0000-ért, vagy ezt a másik felépítésű, nagyobb teljesítményűt, pl:

[link]


ezt, amit a Lidl-ben legutóbb 30.000.ért árultak akciósan?


2023. márc. 1. 06:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Igen, 98%-ban. Bár 1x találkoztam már kis méretű SDS noname fúrógéppel,ami kamuból(?) fúrókalapácsnak volt titulálva,és körmös tárcsás volt belül,és a beton fúrásra alkalmatlan volt.(ezért szedtem szét akkor),és döbbenten néztem a belsejét

Döntően a fúrókalapácsok mindegyike tartalmazz dugattyús ütőművet,és a motor teljesítménye,minősége és a dugattyú mérete képzi az úgynevezett ütő Joule-t,mely 0.8J- 10J terjed, e felett már inkább csak a bontó kalapácsok rendelkeznek . A legtöbb fúrógépben ezen értékhez van javaslat a maximális fúrási képességet, Jellemzően a 2-4 Joule gép elegendő 8-10-14-16mm beton fúráshoz.

2023. márc. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Közben megtaláltam ezt az Aldis Ferrexet, amit néztem, most ott 30.000-ért árulják:

[link]


Egy vélemény van róla, hát igen, nincsenek csodák. Ennyi pénzért, ekkora teljesítmény, és még működjön is... ez már túl szép lenne. :D

2023. márc. 1. 08:01
 3/11 anonim ***** válasza:

A két Bosch gép között az alapvető különbség, hogy a nagyobb az SDS-max. Láthatod, hogy nagyobb a tokmány, vastagabb a fúrószár vége... Vastag fúrószárakhoz ideálisabb az SDS max, ugyan kapsz vastag fúrószárakat (pl. akár 32-est) is SDS plus-ba, de hát azt könnyen ellehet törni, 2-3x olyan vastag a fúrószár, mint annak befogatása!

Az a kérdés, hogy mit akarsz fúrni és milyen sűrűn volna szükséged a gépre! Ha sűrűn szükséged volna a gépre de bontásra nem használnád, akkor inkább a kisebbik Bosch-t választanám a helyedben az olcsóbb Parkside-al szemben, ha otthoni barkácsra kell néha 1-1 lyuk kifúrására, esetleg 1 nagyobb munkához, legyen szó akár bontásról is és utána max. szökőévente, akkor jó a Parkside. Ha nagyobb bontásba, vésésbe kezdenél, vagy nagyobb lyukakat kellene fúrnod, akár betont átfúrni stb. akkor pedig a nagyobb Bosch!

Egyszerűen nem is értem hogy jöhet szóba e három gép és miért ezt a hármat kell összehasonlítsuk, olyan távol áll a három egymástól...

Szóval a nagy Bosch-al például nem fogsz nekiállni 6-8-as lyukakt fúrni a falba, betonba, mert nem arra való! A két gép gyak. más jellegű munkavégzésre való! A kis gép csak arra, hogy 6-10-es lyukat fúrjál falba/betonba, a közepes Parkside szintén erre, de használható akár véséshez is, bontáshoz (a kis Bosch-al max. téglát tudsz megvésni), a nagy Bosch pedig nagy lyukak fúrására, és bontásra, vésésre, legyen szó akár beton feltöréséről is!

2023. márc. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A 1,5kW-os, 5J-os Parkside-ot én sem ajánlom. Hidegen 5 perc vésés után, ha már egyszer bemelegedett 1-2 perc vésés után letilt a gép, fél óra fúrás után pedig gőzölög a lakk a tekercsről. Egy 4,5J-ra specifikált normális akkus géppel, 1 akkuval többet tudtam dolgozni, mint ezzel a géppel összesen.


A körmös tárcsás gépek nem SDS befogós, hanem gyorstokmányosak, bár úgy látszik van kivétel, ahogy az #1 írta. De nem jellemző. Ezeket a körmös tárcsás megoldásokat ütvefúrónak nevezik, és nem a fúró mozog a tokmányban, hane az egész tokmány rezeg.


Az SDS gépek mind penumatikus ütőművel vannak szerelve. Amit először linkeltél Bosch 5-40D az SDS max és álló motoros konstrukció. Amit másodjára linkeltél Bosch 2-28 az SDS plus és fekvő motoros konstrukció, ami tényleg hasonló egy egyszerű ütvefúróhoz, de nem az. Mindkettőben pneumatikus ütőmű dolgozik.


Ha komolyabb szerszámgépet akarsz venni, akkor érdemes úgy szétnézni, hogy egy accounttal belépsz az adott szerszámáruház wbáruházába, úgy szinte mindent olcsóbban találsz meg. Az árukeresős árak abszolút nem mérvadók, mivel a regisztrált törzsvásárlói árakat nem mutatja.

Szerszámoutlet, Megatool, Kisgéponline, Hardtools, Szerszámváros webáruházba érdemes regisztrálni és mindegyikben megnézni az adott gép árát belépést követően. Illetve a Zákány szerszámház hírlevelére is érdemes feliratkozni, ők e-mailben szokták küldeni, hogy milyen aktuális akciójuk van.

Én szétnéznék a Makita és Hikoki cuccok között is, szerintem olcsóbban találsz hasonlót.

2023. márc. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A tartályos nagy gépek akkor jók, ha inkább vésel vele.

Én egy [link] -t vettem egy éve és imádom. Nagyon jól fúr és vésni is tud, ha kell.

Az "ütvefúró" egy nyelvi probléma, mivel az impact drill-t és a hammer drill-t egyaránt ütvefúrónak nevezik.

Impact: tokmányos gép sok kicsi ütéssel fúr téglához és tetöcseréphez tökéletes, ha betont a karsz vele fúrni, akkor a rezonancia miatt 2-percenként leold a tokmány és egy napig szenvedsz néhány lyukkal.

Hammer: sds, sds-plussz vagy sds-max tokmányú gép ami kevés nagy ütéssel dolgozik. A tetöcserepet szétzúzza, a téglát kiüti a falból, viszont a betont úgy fúrja mint a vajat.

2023. márc. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2023. márc. 1. 13:43
 7/11 anonim ***** válasza:
Na igen, valami ilyesmi Hikokira gondoltam, mint amit az #5 linkelt. Ár/értékben nem kérdés. :)
2023. márc. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Makitákat, Metabokat is nézegettem, ilyen 60-80 között már van olyan, ami nekem bőven jó lenne.

Az mondjuk nem szerencsés, hogy a téglát ennyire roncsolja, de végül is nem ez a lényeg, hanem a beton.

2023. márc. 1. 13:52
 9/11 anonim ***** válasza:

#5 vagyok nem kell megilyedni, lehet vele téglát fúrni, csak a szemléltetés miatt túloztam kicsit. Ha meg tényleg olyan falba fúrnál amiből kiütné a falazóelemeket, akkor átkapcsolsz pörgőfúróra, a jó fúrószár úgy is fúr.

Dűbelezésnél én például a szökségesnél eggyel kisseb lyukat fúrok ütve, majd a szükségessel pörőn megtágítom.

2023. márc. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Téglát lehet velük fúrni úgy, hogy kikapcsolod az ütés funkciót. Egy jó 4 élű kőfúró szépen kifúrja a téglát ütés nélkül is.
2023. márc. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!